вкл. 21 серпня 2018.

Нещодавно фонди Національного архіву українського гончарства поповнилися матеріалами приватного архівного фонду відомого українського вченого-історика, краєзнавця, професора, кандидата історичних наук, заслуженого працівника культури України Віри Никанорівни Жук (12.04.1928–03.11.2008). Уродженки  села Кривуші Кременчуцького району Полтавської області.

Фото, персональні документи, газетні вирізки, рукописи, наукові праці, записники тощо будуть науково опрацьовані, що дасть можливість відвідувачам архіву працювати та вивчати наукову діяльність дослідниці, знайомитися з її життєвим та творчим шляхами.

Дослідниця займалася вивченням проблем історії України, краєзнавства,архівної справи. Автор понад 800 наукових праць, зокрема «Із сивої давнини. Нариси з історії України та Полтавщини (VIIст. до н.е. – XVIст. н.е)», «Полтава. Історичний нарис», «Новий погляд на історію Полтавщини й України (за давньобулгарськими літописами)».

Віра Жук зробила великий внесок у дослідження української історії та культури.

Вдячні родині дослідниці за збережені та подаровані матеріали!

Наталя Стеблівська,
завідувач Науково-пошукового відділу керамологічних джерел
Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному