вкл. 07 вересня 2018.

Венера – давньоримська богиня кохання та весни, яка несе любов, розквіт сил і щастя. Її божественна витонченість і грація викликає захоплення. Ідеальне жіноче оголене тіло ввібрало в себе енергію кохання та родючості й передаєїї всім шанувальникам прекрасного. Образ найпрекраснішої античної богині пройшов через віки, а нині уособлює красу жінки – покровительки закоханих та одружених пар.

Здавна тілесна краса хвилювала людство й була втіленням краси духовної. Тому неодноразово скульптори, художники зверталися до створення образу римської богині. Це були найцінніші подарунки королям і вельможам. Сергій Радько (Межиріч, Черкащина), художник-кераміст, під час ІІ Національного симпозіуму гончарства «Опішне - 2001» виготовив монументальну садово-паркову скульптуру «Вене-ра», яка нині прикрашає рекреаційну зону Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Покровителька кохання приваблює погляди відвідувачів, викликає радість, інколи – навіть заздрість. Музей гончарства відкриває шлях до пошанування творчості художника-кераміста Сергія Радька – світ споглядань, переживань та насолоди прекрасним.

Запрошуємо відвідати мистецький заклад і отримати приємні емоції та враження.

Віта Матвієнко,

екскурсовод ІІ категорії