вкл. 22 жовтня 2018.

Осінній багрянець постелився до ніг одного з корифеїв опішненського гончарства – славетного гончаря, заслуженого майстра народної творчості України, лауреата Премії імені Данила Щербаківського та Національної премії України імені Тараса Шевченка Михайла Китриша. 21 жовтня 2018 року йому виповнилося 82!

Воістину, диво з див – неповторне розмаїття глиняних творів майстра, що стали «візитівкою» опішненської кераміки, своєрідною енциклопедією досконалих образів та художніх прийомів. Вони представляли мистецтво України на міжнародних виставках у Бельгії, Болгарії, Великобританії, Канаді, Нідерландах, Об’єднаних Арабських Еміратах, Польщі, США, Угорщині, Франції, Японії та інших країнах світу й зайняли почесні місця в найбільших і найпрестижніших музейних зібраннях України, Європи та Америки.

На всі покоління – це велет, сяйливий унікальним талантом і душею!

Колективи Національного музею-заповідника українського гончарства та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України сердечно зичать Михайлу Єгоровичу міцного здоров’я, окрилення духу родинним теплом – усіх земних радостей, що наснажили б майстра зустріти в осінньому золоті ще багато років!