вкл. 29 жовтня 2018.

Музей гончарства тішиться унікальним дарунком: до Гончарської книгозбірні України надійшов альбом «Наш Герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення» (2018). Це книга видавництва «Родовід» (Київ), якацьогоріч здобула Гран-прі головної книжкової премії держави – BookForumBestBookAward.

Альбом підготовлено за підтримки Українського культурного фонду відомим українським істориком Андрієм Гречилом під загальною редакцією та впорядкуванням заступника головного редактора видавництва «Родовід», історика, геральдиста, мистецтвознавця Богдана Завітія.

Видання значиме для кожного, хто свідомий української історії й становлення Герба як атрибуту національності. «Кожен із символів, про які йдеться в книжці, – наш: був чи є, був і є. Зрештою, добре понад половину цього видання присвячено саме Тризубові, що став найбільш нашим з усіх наших гербів», – зазначають автори у вступному слові.

Зміст книги складає глибоко осмислений аналіз шляху Герба України від часів київських правителів до сьогодення Української Незалежності крізь «брами століть» – образи золотого лева, козака з мушкетом, архістратига Михаїла, Герби УНР та ЗУНР, символи Радянської України. Вісім розділів рясно ілюстровані рідкісними зображеннями, архівними фото та документами. Альбом захоплює фаховістю та якісним друком.

Це видання особливо цінне для Опішного, оскільки тут діє Музей мистецької родини Кричевських, присвячений творчому доробку мистецької династії Василя Кричевського – автора проектів Великого і Малого Герба та печатки Української Народної Республіки. Щиро дякуємо Богдану Завітію за подаровану можливість живого ілюстрування Історії в Опішному, у музеї одного з творців Української Державності!