вкл. 13 листопада 2018.

Як виглядає Легенда цвітненського гончарства?..

Понад століття дух його могутніх традицій досі живе у виробах талановитих майстрів. На жаль, на сторожі цього скарбу нині – лише фондові колекції музеїв України та численні приватні збірки…

Опішне запрошує повернутися до славних сторінок історії села Цвітного, що в Кіровоградщині, відвідавши виставку кераміки одного з найбільших і найвідоміших гончарних осередків України.

Горщики, глечики, слоїки, ринки, миски, баняки, тикви, барила, макітри, чашки, вази, а також декоративна зооморфна скульптура й глиняні погруддя – загалом майже 300 експонатів представляють гончарне мистецтво краю.

Експозиція захоплює справжньою красою народного гончарства, досконалістю форм і колоритом традицій.

Ця унікальна подія триває в Опішному, завдячуючи спільним зусиллям Музею гончарства, Кіровоградського обласного художнього музею та Олександрівського районного краєзнавчого музею.

Маєте час відвідати! Виставка діє до 23 грудня 2018 року.

Фото Тараса Пошивайла