вкл. 14 січня 2019.

До річниці від дня народження Василя Кричевського – генія національної культури й зачинателя видатної династії мистців, відомої світу, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному представив у Музеї мистецької родини Кричевських виставку «Лебединський скарб родини Кричевських».

Експозицію складає 41 твір живопису й графіки Василя Григоровича Кричевського та його сина Василя Васильовича Кричевського зфондової колекції Лебединського міського художнього музею імені Бориса Руднєва. Цей унікальний за наповненням музей нині є перлиною серед музеїв України, адже, окрім цінних мистецьких раритетів, володіє однією з найбільших колекцій творів родини Кричевських в Україні.

Продовживши плідну співпрацю музеїв Опішного та Лебедина, виставка знайомить з оригінальними роботами мистців Кричевських 1920-х – 1970-х років створення. Глядач буде вражений легкістю й живописністю стильової манери, розмаїттям сюжетів, майстерністю досконалого володіння олією, аквареллю, олівцями й тушшю.

Та найголовніше – це естетична насолода споглядання й щемливе відчуття палкої й трепетної любові до України, яку мистці пронесли життям через держави й континенти…

Виставка «Лебединський скарб родини Кричевських» триватиме до 20 березня 2019 року. Музей мистецької родини Кричевських запрошує поціновувачів!