вкл. 12 серпня 2019.

Опішне – залюблене Богом містечко, яке стало центром паломництва для шанувальників українського мистецтва. Сюди, немов магнітом, притягує мистців із різних куточків світу, адже саме тут вони можуть, не боячись, відпустити свою фантазію у вільний політ і творити  з відчуттям, ніби на цьому світі існує лише він (майстер) і глина. Неповторний ландшафт сприяє народженню мистецьких витворів саме в цьому мальовничому краї, надихаючи своїми образами художників-керамістів.

Уже сьомий рік поспіль Національний музей-заповідник українського гончарства відкриває двері КЕРАМОрезиденції тим мистцям, які не уявляють свого життя без глини. Завданням арт-проекту є підтримка художників-керамістів через створення умов для виготовлення авторських творів і влаштування персональної виставки, формування персональних колекцій мистців України в збірці музею-заповідника.

Свого часу тут втілювали в життя свої найсміливіші задуми Юрій Мусатов (Київ), Леся Падун (Полонне, Хмельниччина), Світлана Пасічна (Полтава), Зінаїда Близнюк (Красноволя, Волинь), Аліна Літвіненко (Олександрія, Кіровоградщина), В’ячеслав Пасинок (Харків), Наталя Кормелюк (Роквіль, Меріленд, США), Катіуска Регліс (Санто-Домінго, Домініканська Республіка).

Цьогорічним КЕРАМОрезидентом став Микола Вакуленко (Ялта, АР Крим) – заслужений майстер народної творчості України, у творчому доробку якого можна віднайти як дрібні фігурки, так і величні монументальні садово-паркові скульптури. Його твори відомі на весь світ і знаходять прихисток у музейних колекціях різних міст України й за кордоном. Невимушені роботи майстра втілюють образи українського фольклору, вони випромінюють тепло й радість, викликають щиру посмішку. Як говорить про себе сам мистець: «Потрібно бути кращим серед кращих, тому я вважаю себе кращим гумористом серед керамістів і кращим керамістом серед гумористів».

Свої скульптури Микола Вакуленко створює у характерній для нього тематиці – міфології. На майбутню композицію «Цитьте, жаби, я ваш пан» майстра надихнув мистецький проект художників-керамістів Гії Міміношвілі (Київ, Україна) й Тетяни Карімової (Санкт-Петербург, Російська Федерація) «ПереХід» (2013), що знаходиться на території Національного музею-заповідника українського гончарства.

Ірина Дядечко,
інформаційна служба НМЗУГ