До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

вкл. 12 серпня 2019.

Опішне – залюблене Богом містечко, яке стало центром паломництва для шанувальників українського мистецтва. Сюди, немов магнітом, притягує мистців із різних куточків світу, адже саме тут вони можуть, не боячись, відпустити свою фантазію у вільний політ і творити  з відчуттям, ніби на цьому світі існує лише він (майстер) і глина. Неповторний ландшафт сприяє народженню мистецьких витворів саме в цьому мальовничому краї, надихаючи своїми образами художників-керамістів.

Уже сьомий рік поспіль Національний музей-заповідник українського гончарства відкриває двері КЕРАМОрезиденції тим мистцям, які не уявляють свого життя без глини. Завданням арт-проекту є підтримка художників-керамістів через створення умов для виготовлення авторських творів і влаштування персональної виставки, формування персональних колекцій мистців України в збірці музею-заповідника.

Свого часу тут втілювали в життя свої найсміливіші задуми Юрій Мусатов (Київ), Леся Падун (Полонне, Хмельниччина), Світлана Пасічна (Полтава), Зінаїда Близнюк (Красноволя, Волинь), Аліна Літвіненко (Олександрія, Кіровоградщина), В’ячеслав Пасинок (Харків), Наталя Кормелюк (Роквіль, Меріленд, США), Катіуска Регліс (Санто-Домінго, Домініканська Республіка).

Цьогорічним КЕРАМОрезидентом став Микола Вакуленко (Ялта, АР Крим) – заслужений майстер народної творчості України, у творчому доробку якого можна віднайти як дрібні фігурки, так і величні монументальні садово-паркові скульптури. Його твори відомі на весь світ і знаходять прихисток у музейних колекціях різних міст України й за кордоном. Невимушені роботи майстра втілюють образи українського фольклору, вони випромінюють тепло й радість, викликають щиру посмішку. Як говорить про себе сам мистець: «Потрібно бути кращим серед кращих, тому я вважаю себе кращим гумористом серед керамістів і кращим керамістом серед гумористів».

Свої скульптури Микола Вакуленко створює у характерній для нього тематиці – міфології. На майбутню композицію «Цитьте, жаби, я ваш пан» майстра надихнув мистецький проект художників-керамістів Гії Міміношвілі (Київ, Україна) й Тетяни Карімової (Санкт-Петербург, Російська Федерація) «ПереХід» (2013), що знаходиться на території Національного музею-заповідника українського гончарства.

Ірина Дядечко,
інформаційна служба НМЗУГ 
Фото Тараса Пошивайла
Замовити екскурсію