вкл. 16 серпня 2019.

У маленькому містечку Опішне, що на Полтавщині, набирає обертів значуща мистецька подія світового масштабу – Міжнародне БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського. Цей конкурс, започаткований 2017 року, швидко здобув популярність серед вітчизняних і чужоземних молодих і досвідчених майстрів. Нині географія учасників складає 12 країн світу – Україна, Бразилія, Хорватія, Польща, США, Республіка Білорусь, Латвія, Домініканська Республіка, Єгипет, Японія, Китай, Турція.

16 серпня 2019 року унікальну експозицію, що налічує понад 100 творів і композицій 78 учасників, представлено на розгляд високоповажаному Журі, до складу якого увійшли знані мистці, мистецтвознавці, керамісти. Цьогорічні роботи є надзвичайно цікавими. З першого погляду розумієш, що  ці витвори мистецтва створювали справжні професіонали. Розмаїття концепцій, сюжетів, технік виконання вразило судійську команду. Складно виокремити якийсь один виріб, який беззастережно кращий, аніж інші.

Унікальні творчі рішення, власний стиль і бачення сучасних майстрів стали підґрунтям для гострих дискусій між членами Журі, та все ж їм вдалося дійти до спільної думки й обрати переможців. Окрім основних нагород, організатори конкурсу вирішили присвоїти учасникам і спеціальні відзнаки.

Церемонія відкриття й нагородження переможців Міжнародного БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського відбудеться 20 вересня 2019 року в Центрі розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства. Експозицію буде представлено широкому загалу, тож кожен зможе насолодитися дивовижною красою керамотворів.

Ірина Дядечко,
інформаційна служба НМЗУГ