З 1 ЛИСТОПАДА 2019 РОКУ Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному ЗАВЕРШУЄ АКЦІЮ «Сувенір на згадку»!
Відтепер відвідувачі Музею НЕ ОТРИМУВАТИМУТЬ БЕЗКОШТОВНО
буклети та свистунці!
Дякуємо, що й надалі залишаєтеся разом з нами!
Музей продовжує стрімко розвиватися, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі!

вкл. 09 вересня 2019.

Видавництво «Українське Народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства постійно поповнює ринок керамологічної фахової літератури новими науковими бестселерами, які користуються неабияким авторитетом серед ученої еліти як в Україні, так і за кордоном.

Нині вийшов друком черговий випуск з академічної серії «Українські керамологічні студії» – монографія «Гончарство Полтави ХVІІІ століття». Її автор – Оксана Коваленко – відомий керамолог, історик, археолог, кандидат історичних наук. Книга збагатила науковий доробок дослідниці, що складається з численних публікацій з проблематики керамології, музеології та історії.

Монографія є першим спеціалізованим дослідженням гончарства Полтави ХVІІІ століття й, водночас, першою ґрунтовною студією ремесла полкового міста Лівобережної України, здійсненою за писемними, археологічними, історичними й етнографічними джерелами. В ній охарактеризовано історію та аспекти повсякденного життя Полтави, подано персоналізовану історію гончарного цеху, зокрема встановлено імена майстрів, їхнє місце проживання, особливості ремісничої організації, здійснено детальний аналіз форм і декору тогочасних гончарних виробів, їх асортимент та місце в побуті міщан упродовж століття.

Видання стане в нагоді керамологам, археологам, етнографам, мистецтвознавцям, історикам, краєзнавцям, усім, хто цікавиться традиційно-побутовою культурою України.

26 ВЕРЕСНЯ 2019 РОКУ, О 16:00 ГОД., В НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ-ЗАПОВІДНИКУ УКРАЇНСЬКОГО ГОНЧАРСТВА В ОПІШНОМУ ВІДБУДЕТЬСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ МОНОГРАФІЇ Й ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З АВТОРОМ ВИДАННЯ.

Запрошуємо всіх бажаючих на знайомство з книгою! ТУТ Ви зможете поспілкуватися з автором, взяти автограф, послухати історію написання монографії та чудово провести час у колі однодумців!