вкл. 28 жовтня 2019.

24 жовтня 2019 року в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбулася презентація книги «Листи з Америки». Вона оприлюднює епістолярій Катерини Кричевської-Росандіч – видатної українки в еміграції, представниці видатного роду Кричевських, чий слід навіки проторено на мапі історії творення незалежної України.

Видання стало можливим завдяки старанням співробітниці Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Галини Галян, якій належить укладання текстів та їх коректура, та меценатській підтримці Олексія Петренка, директора видавництва «АСМІ» (Полтава), який забезпечив якісну поліграфію.

Книга «Листи з Америки» – це ще один крок до пізнання історичних реалій через заокеанське бачення. Вона відкриває невідомі багатьом сторінки з життя Катерини Кричевської-Росандіч, її погляди на події у світі, культуру й мистецтво, життя української діаспори.

До презентації долучилася й делегація Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Слова вдячності й побажання нових успіхів від імені колективу Музею-заповідника висловили заступник з культурно-освітньої роботи генерального директора  Тетяна Литвиненко й завідувач Музею мистецької родини Кричевських Антон Плохой.

Усвідомлюючи значимість такого видання, з приємністю повідомляємо, що ознайомитися з ним віднині можна і в Опішному – в Музеї мистецької родини Кричевських та Гончарській книгозбірні України. Запрошуємо всіх небайдужих «погортати» живі сторінки історії!

Завідувач видавництва

«Українське Народознавство»

Людмила Гусар

Підписи до мал.:

1. Заступник з культурно-освітньої роботи генерального директора  Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Тетяна Литвиненко й  завідувач Музею мистецької родини Кричевських Антон Плохой під час презентації книги «Листи з Америки». Полтава. 24.10.2019. Фото Людмили Гусар

2. Завідувач Музею мистецької родини Кричевських Антон Плохой та директор видавництва «АСМІ» Олексій Петренко  під час презентації книги «Листи з Америки». Полтава. 24.10.2019. Фото Людмили Гусар

3. Співробітниця Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Галина Галян пише дарчий напис. Полтава. 24.10.2019. Фото Людмили Гусар

4. Завідувач Музею мистецької родини Кричевських Антон Плохой,  співробітниця Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Галина Галян та заступник з культурно-освітньої роботи генерального директора  Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Тетяна Литвиненко під час презентації книги «Листи з Америки». Полтава. 24.10.2019. Фото Людмили Гусар