З 1 ЛИСТОПАДА 2019 РОКУ Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному ЗАВЕРШУЄ АКЦІЮ «Сувенір на згадку»!
Відтепер відвідувачі Музею НЕ ОТРИМУВАТИМУТЬ БЕЗКОШТОВНО
буклети та свистунці!
Дякуємо, що й надалі залишаєтеся разом з нами!
Музей продовжує стрімко розвиватися, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі!

вкл. 04 листопада 2019.

Валентина Проценко (Київ)

Художня спеціалізація: художник-кераміст.
Головні напрямки творчих зацікавлень: художня кераміка, автентичний фольклорний спів.
Участь у виставках, конкурсах, пленерах  та мистецьких проектах:
  • І Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль «Опішне–2007» (Опішне, Полтавщина, 2007; поза конкурсом);
  • ІІ Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль «Опішне–2008» (Опішне, Полтавщина, 2008);
  • Всеукраїнська виставка до 200-річчя від дня народження Миколи Гоголя (Київ, 2009);
  • Всеукраїнська Різдвяна художня виставка (Київ, 2011–2012);
  • персональна виставка «Скульптура малих форм» (Київ, 2016);
  • Виставки «Сонячний Великдень» (Київ, 2016–2018);
  • Виставки «Свято врожаю» (Київ, 2017, 2018);
  • Виставка «Створені вогнем» (2018);
  • Виставка «Твір року» (Київ, 2018);
  • Міжнародний симпозіум надпарканної скульптури в Опішному (Опішне, Полтавщина, 2018).
Місця зберігання творів: Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, приватні колекції України й за кордоном.

Миті творчості
Мистецький проект
«ПраОлень»

Концепція твору

«З глибини віків дійшли до нас у відголосках стародавніх міфів уявлення предків про тотемного першопредка, послання з потойбічного світу – Оленя, що уособлював у собі риси сонячного божества, символу вічного відродження й оновлення із нетрів первісного небуття.
Розгалужені роги Оленя до гілок Дерева Життя – Рай-Дерева, що поєднує світ явний та світ небесний, а коренями сягає потойбіччя.
На дереві сидять птахи, що заснували цей світ, пірнувши на самісіньке дно первісного моря, і діставши золотий пісок, з якого зродилося небо – зорями, земля – квітами.
Ой, як же було із перджи віка,
Ой, як не було неба і землі,
А тільки було синєє море… – оспівується у старовинній колядці з Київщини. Тож композиція втілює гармонію першотворення».

Міжнародна грантова премія Говорунів – 2019