Шановні відвідувачі!

У зв’язку із заходами щодо запобігання розповсюдженню короновірусної інфекції в Україні (COVID-19) Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному на період всеукраїнського карантину, від 17 березня до 03 квітня 2020 року, припиняє прийом відвідувачів.

УСЕ БУДЕ ДОБРЕ!

БАЖАЄМО МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я!

вкл. 12 листопада 2019.

Незабаром!!! Найбільш маштабний виставковий проект 2018–2019 років «Майдан: простір творчості», який сколихнув серця мільйонів українців Києва, Одеси, Мелітополя, Хмельницького, Львова, Дніпра, Конотопа, демонструватиметься в Опішному – Гончарній столиці України!

Виставка «Майдан: простір творчості» – це 74 проекти дипломних і курсових робіт студентів-дизайнерів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, створення яких припало на революційний час:

• «Карби Майдану» – експериментальний артбук із металу. За концепцією авторки Віри Риліної, цей проект співвідносить міць і вагу слова з такими ж характеристиками металу;
  • «Автограф Майдану» – серія акцидентних абеток, де авторка Ольга Кисельова використала прототипи шрифтів, застосовуваних майданівцями в різний спосіб і на різному матеріалі;
  • «Апостоли гідності. Відважний щит України» – серія з 12 плакатів від Марини Шевчук. Вона поєднала, вишикувала стрій щитів – уособлення захисників Майдану поряд зі священними гаслами-посланнями, які були сенсом життя героїчних оборонців;
  • «Це – медіа-війна» – серія плакатів Марини Лукашенко. Авторка викриває цинічну політику Росії у використанні інформаційної зброї, яка деформує свідомість населення, передусім, країни-окупанта;
  • календарі та плакати на тему Майдану, присвячені російській інформаційній і військовій агресії.

Проект реалізовано завдяки партнерству Національного музею-заповідника українського гончарства, Національного музею Революції Гідності, Українського інституту національної пам’яті, Навчально-творчій майстерні графічного дизайну професора Віталія Шості та Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури.

Вернісаж відбудеться за участі: Віталія Шості – професора, члена-кореспондента Національної академії мистецтв України, народного художника України, заслуженого діяча мистецтв України.

ДЕ? Мистецька галерея Центру розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (вул. Свято-Михайлівська, 3, Опішне, Полтавщина).

Коли? 19 листопада 2019 року, о 15:00 год.

Довідкова інформація:

• прес-служба Національного музею Революції Гідності: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. +38 (098) 6611833, +38 (063) 9725984;
  • прес-служба Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., тел. +38 (067) 55747 57, +38 (050) 9046213