Шановні відвідувачі!

У зв’язку із заходами щодо запобігання розповсюдженню короновірусної інфекції в Україні (COVID-19) Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному на період всеукраїнського карантину, від 17 березня до 03 квітня 2020 року, припиняє прийом відвідувачів.

УСЕ БУДЕ ДОБРЕ!

БАЖАЄМО МІЦНОГО ЗДОРОВ’Я!

вкл. 21 лютого 2020.

21 лютого світ відзначає Всесвітній день екскурсовода. Свято започаткували  1990 року і вперше відзначали в Лондоні. Ініціатором його заснування стала Міжнародна федерація асоціацій екскурсоводів.

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному щороку долучається до відзначення цієї дати й щиро вітає своїх колег з професійним святом!

Професія екскурсовода з’явилися тоді, коли люди почали подорожувати. Античні туристи їхали подивитися на грецькі олімпіади та римські гладіаторські бої. У середньовіччі паломники долали тисячі кілометрів, щоб помолитися у святих місцях. Сучасний туризм носить, переважно, індивідуальний характер, маючи за мету збагачення інтелектуального світу людини.

Хто з нас не любить подорожі? Адже це так захоплююче побувати в нових країнах, прогулятися незнайомими вулицями, відвідати цікаві музеї, загалом, чудово провести час, а потім ще довго ділитися феєричними враженнями і яскравими фото з друзями й знайомими. Враження від побаченого й почутого будуть більш повними, завдячуючи супроводу й коментарям компетентної людини.

Екскурсовод — це людина, яка передає захоплення, радість, закоханість у власну справу й той туристичний об’єкт, з яким знайомить своїх екскурсантів. У Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному цим напрямком роботи опікується Науково-методичний відділ популяризації гончарської спадщини, туризму та екскурсій. Наші екскурсоводи, нарівні з учителями й викладачами, «сіють розумне, добре, вічне»! Їхні екскурсії живі, емоційні, інформативні й цікаві! Найкраща винагорода для екскурсоводів Музею гончарства – це задоволені відгуки туристів. Адже щороку Музей гончарства відвідують понад 50 тисяч людей! І в цьому нам допомагають туристичні фірми, екскурсоводи яких дозволяють відкрити відвідувачам такі цікаві місця, як наш музей.

Щиро дякуємо за співпрацю представникам туристичних операторів, екскурсоводам й гідам! Творчої наснаги, невичерпної енергії, вдячних туристів і задоволення від роботи. Завдячуючи Вам, увесь світ відкриває для себе Україну!

Юлія Нижник,
екскурсовод ІІ категорії НМЗУГ