вкл. 27 травня 2013.

Президент України Віктор Янукович підписав Указ «Про присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року» (від 25.05.2013 року №308/2013).

У номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства» перемогу здобуло видання «Опішнянська мальована миска другої половини ХІХ – початку ХХ століття (у зібранні Російського етнографічного музею в Санкт-Петербурзі)». Автор-упорядник альбому – директор Відділення керамології Інституту народознавства НАН України, доктор історичних наук, професор  Олесь Пошивайло.
  Альбом присвячено найбільшій і найкоштовнішій у світі колекції глиняних мальованих мисок, виготовлених гончарями всесвітньо відомої столиці українського  гончарства – містечка Опішного сучасного Зіньківського району Полтавської області. Видання є першою в історії Української Держави фундаментальною публікацією українських культурних цінностей, що зберігаються в музеях Російської Федерації.
Звання лауреата премії Президента України «Українська книжка року» присвоєно автору – Олесю Пошивайлові, й видавничій організації –    Національному музею-заповіднику українського гончарства в Опішному.{jcomments on}

Указ Президента України розміщено тут: www.president.gov.ua