Повідомляємо, що з січня 2020 року зростуть ціни на вхідні квитки до всіх підрозділів Музею-заповідника!

вкл. 23 жовтня 2013.

22 жовтня 2013 року в Національному музеї-заповіднику українського гончарства розпочав свою роботу Міжнародний керамологічний симпозіум «Реконструкція й інтерпретація археологічної кераміки: пастки чи путівники для дослідників?» за участі провідних дослідників історичних пам’яток, у тому числі археологічної кераміки, з України, Російської Федерації, Німеччини, Польщі.

У роботі наукового форуму відбулося пленарне засідання й круглі столи, під час яких тривало обговорення таких актуальних питань, як «Методи природничих наук у вивченні кераміки»,«Кераміка як об’єкт етноархеологічного дослідження». Особливе зацікавлення учасників симпозіуму викликали презентації нових видань: книги IV, тому 1 Національного наукового щорічника «Українська керамологія» – «Експеримент у сучасній керамології»,присвяченого пам’яті видатного керамолога, доктора історичних наук, професора Олександра Бобринського, що вийшов друком у видавництві «Українське Народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства; монографій керамолога, етнолога, старшого наукового співробітника Відділу сучасної художньої кераміки Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, молодшого наукового співробітника Відділу керамології новітнього часу Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України,, кандидата історичних наук Костянтина Рахна «Свистопляска і Ренкавка. Глиняні вироби в традиційно-побутовій культурі як джерело формування національної ідентичності слов’янських народів» такерамолога, археолога,завідувача Відділу палеогончарства Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, старшого наукового співробітника Відділу археологічної кераміки Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному,кандидата історичних наук Анатолія Гейка«Ремонт глиняного посуду: історія, традиції,звичаї».

Привітання з нагоди офіційного відкриття керамологічного симпозіуму надіслали Леонід Новохатько – Міністр культури України, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України та Микола Жулинський – академік-секретар Відділення літератури, мови та мистецтвознавства НАН України, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України, академік НАН України, доктор філологічних наук, професор, заслужений діяч мистецтв України.

{jcomments on}