З 1 ЛИСТОПАДА 2019 РОКУ Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному ЗАВЕРШУЄ АКЦІЮ «Сувенір на згадку»!
Відтепер відвідувачі Музею НЕ ОТРИМУВАТИМУТЬ БЕЗКОШТОВНО
буклети та свистунці!
Дякуємо, що й надалі залишаєтеся разом з нами!
Музей продовжує стрімко розвиватися, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі!

вкл. 17 грудня 2013.

У будь-якому музеї можна побачити табличку з суворим застереженням «Руками не доторкатися!». Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному  не виняток. Проте тут є експонат, який можна навіть приміряти! Це українське жіноче вбрання, яке наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття побутувало в Полтавщині. Відвідувачі хоч і звертають на нього увагу, проте рідко хто читає інформацію на табличці поряд, де зазначено, що його можна не лише одягти, а й сфотографуватися біля будь-якого експонату музею. На мій погляд, це варто зробити.

Український народний костюм видозмінювався й удосконалювався впродовж багатьох століть. Кожна його деталь несе в собі ознаки минувшини, ретельно «відшліфовані» епохами. Не даремно ж в Україну повертається мода на вишиванки! Усе частіше жінки купують, а то й самі вишивають українські сорочки. Це здається неймовірним, але я не бачила жодної жінки, якій би не личила вишиванка.

Маєте сумнів? Тоді приміряйте українське вбрання. Гарний настрій і цікаві фотографії ГАРАНТОВАНО!!!

ЦЕЙ УКРАЇНСЬКИЙ КОСТЮМ

МОЖНА ОДЯГНУТИ