вкл. 21 червня 2014.

Унікальна СТІНА ГОНЧАРНОЇ СЛАВИ УКРАЇНИ, яка постала в Опішному, вже налічує дев’ять меморіальних дощок, присв’ячених видатним діячам, які поклали частину свого життя на вівтар збереження й розвитку опішнянського гончарства. Цього року вона поповниться ще трьома.

26 червня 2014 року в рамках VI Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2014» в Музеї мистецької родини Кричевських відбудеться Церемонія офіційного відкриття унікальних меморіальних дощок національним подвижникам:

·     Івану Гладиревському (1849–1919) – видатному українському гончарю-посуднику, творцю архітектурної кераміки стилю модерн;

·     подружжю корифеїв української кераміки: Гаврилу Пошивайлу (1909–1991) – гончареві-посуднику, мисочнику, заслуженому майстру народної творчості України, та Явдосі Пошивайло (1910–1994) – гончарці-малювальниці, фундаторці першого в Україні приватного музею гончарства;

·     Осипу Білоскурському (1883–1943) – славетному технологу-керамісту, найвидатнішому організатору гончарного шкільництва й виробництва в Україні, автору перших підручників з гончарної технології.

Над створенням меморіальних шедеврів працювали провідні скульптори України: заслужений художник України, доцент Микола Білик, заслужений художник України, заслужений діяч мистецтв України Василь Ярич та Володимир Цісарик, які особисто представлять свої роботи під час Церемонії офіційного відкриття.

Запрошуємо всіх долучитися до знакової в історії України події!

Меморіальні дошки СТІНИ ГОНЧАРНОЇ СЛАВИ УКРАЇНИ присвячено видатним діячам, які поклали частину свого життя на вівтар збереження й розвитку опішнянського гончарства і стали символами нашої держави. Опішне, Полтавщина. 2013. Фото Тараса  Пошивайла

{jcomments on}