. Опубліковано в Здвиг-2017

Міністерство культури України
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Національна академія наук України
Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України
Міністерство освіти та науки України
Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка
ГО «Конгрес українських керамологів»

«Фестиваль вогню»

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.  «Фестиваль вогню» (далі в тексті – Фестиваль) – художня акція, арт-шоу, спрямоване на поєднання пратехнологій та новітніх авторських способів виготовлення й випалювання творів кераміки.
1.2.  Фестиваль проводиться за програмою ІХ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг–2017».
1.3.  Метою Фестивалю є презентація розвитку сучасного мистецтва кераміки, творче спілкування мистців різних художніх напрямків і шкіл.
1.4.  Основними завданнями Фестивалю є:
осмислення Сучасності засобами художної кераміки;
створення творів кераміки філософського змісту;
презентація майстерності мистців у створенні вогняних скульптур;
обмін досвідом роботи мистців;
обговорення актуальної проблематики теорії й практики сучасної української та світової кераміки;
популяризація гончарства, кераміки;
формування колекцій Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.
1.5.  Місце проведення Фестивалю: Центр розвитку духовної культури [вул. Явдохи та Гаврила Пошивайлів, 3. Опішне, Полтавщина, 38164, Україна; тел.+38 (05353) 42415, 42416, 42417, 42383; факс +38 (05353) 42416, 42175].
1.6. Час проведення Фестивалю: 

24 червня – 01 липня 2017 року.
День заїзду Учасників – 23 червня 2017 року
День від’їзду – 02 липня 2017 року 
Початок творчої роботи:
24 червня 2017 року, о 10.00 год.,
на території Центру розвитку духовної культури (вул. Явдохи та Гаврила Пошивайлів, 3)
Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному

II. УМОВИ УЧАСТІ

2.1. До участі у Фестивалі запрошуються мистці-керамісти. Загальна кількість Учасників – до 5 осіб.
2.2. Мистці виготовляють і випалюють експрес-способом монументальні твори, які постійно експонуватимуться на території Центру розвитку духовної культури.
2.3. Для участі у Фестивалі необхідно до 10.05.2017 року подати Дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) заповнену заявку й проект творчої роботи
(у паперовому або електронному вигляді). Подання заявки ще не означає, що її автора допущено до участі у Фестивалі, а лише свідчить про його наміри.
2.4. Мистцям необхідно подати: 3 кольорові фотографії (10x15 см) або фото в електронному вигляді творів, які найповніше відображають особливості їхньої творчості, власне фото, а також матеріали, які детально характеризують мистецькі досягнення (каталоги виставок, фото творів, відеофільми, відзнаки творчості, оригінали чи ксерокопії публікацій про автора в книгах і періодиці тощо). Матеріали, зазначені в п.п. 2.3 і 2.4, є вирішальними у виборі претендентів на участь у Фестивалі. Інформаційні матеріали не повертаються, а передаються на постійне зберігання в Національний архів українського гончарства. При цьому мистцям слід окремо зазначити, яка інформація з надісланих ними на адресу Дирекції матеріалів не підлягає публічному розголошенню й опублікуванню в пресі, каталозі тощо.
2.5. Для мистців чужоземних країн обов'язковою мовою оформлення заявки є англійська або російська. Усі інші додаткові матеріали можуть подаватися державними мовами країн проживання претендентів.
2.6. Заявки на участь у Фестивалі, подані пізніше зазначеного терміну, не розглядаються.
2.7. Подані заявки розглядаються Радою експертів, яку формує й затверджує Дирекція. Персональний склад її не розголошується. Рада експертів до 15.05.2017 року визначає персональний склад Учасників Фестивалю, який затверджує Дирекція.
Засідання Ради експертів є закритим; рішення приймається відкритим голосуванням. Рішення Ради експертів є остаточним і перегляду не підлягає.
2.8. На основі рішення Ради експертів Дирекція до 16.05.2017 року надсилає мистцям персональні офіційні запрошення до участі у Фестивалі.
2.9. Після прибуття до Опішного Учасник має пред'явити Дирекції оригінал запрошення. Без офіційного запрошення Дирекції мистці до участі в Симпозіумі не допускаються.
2.10. Учасник Фестивалю має надати Дирекції, разом із заявкою, письмову згоду на обробку його персональних даних, у тому числі фотопортретів, фото під час Фестивалю та фото творів, їх використання в друкованих і електронних виданнях, на веб-сайтах і у відеосюжетах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України. Дирекція гарантує захист наданих Учасником персональних даних від передачі їх третім особам, за винятком випадків їх публічної доступності через друковані й електронні видання, веб-сайти, відеосюжети тощо. Без отримання такої згоди участь у Фестивалі неможлива!

III. ВЗАЄМНІ ЗОБОВ'ЯЗАННЯ

3.1. Дирекція укладає з кожним Учасником Фестивалю контракт, у якому передбачаються взаємні зобов'язання на період 24 червня – 01 липня 2017 року.
3.2.  Умови роботи
       Дирекція забезпечує Учасника безкоштовно:

 • робочими місцями в тимчасових творчих майстернях;
 • сировиною й матеріалами (глина, шамотна масса, шамот, гіпс, ангоби, поливи, окисли металів, тканина, поліетиленова плівка тощо);
 • інструментами (стеки, пензлі, гумові груші, ножики тощо);
 • обладнанням (гончарні круги, турнетки, компресор тощо);
 • випалювальними печами (горно для випалювання дровами, муфельна піч);
 • допомогою обслуговуючого персоналу під час випалювання творів;
 • послугами реставраторів кераміки, технолога.

    Дирекція забезпечує Учасника безкоштовно зазначеними вище сировиною, матеріалами, інструментами й обладнанням в обсязі заздалегідь поданої ним заявки. Потреби Учасників, непередбачені попередніми заявками, задовольняються за можливості.
3.3.  Харчування
Дирекція забезпечує Учасника безкоштовним триразовим харчуванням.
3.4.  Побут
Дирекція забезпечує Учасника безкоштовним проживанням у спальних кімнатах приватного готелю «Надія» або в приватному секторі. Дирекція не забезпечує житлом членів родин Учасників (дружина, чоловік, діти тощо), їхніх друзів і знайомих. За необхідності, вони можуть знайти добротне, комфортне тимчасове помешкання в приватному секторі.
3.5. Медичне обслуговування
Дирекція забезпечує Учасникам екстрену безкоштовну медичну допомогу в місцевій лікарні. Учасники, які мають проблеми зі здоров'ям, зокрема хронічні захворюваня, фізичні вади тощо, повинні заздалегідь потурбуватися про забезпечення свого комфортного самопочуття за власні кошти. Усі Учасники до початку Фестивалю мають пред'явити Дирекції затверджену в установленому порядку довідку медичного закладу про стан здоров'я та відсутність інфекційних захворювань. Чужоземні Учасники повинні мати медичну страховку.
3.6.  Комунікаційне забезпечення
Дирекція забезпечує Учасників телефонним зв'язком, факсимільним апаратом, ксероксом, електронною поштою, доступом до Інтернету, послугами перекладача з англійської мови.
3.7.  Проїзд
Дирекція відшкодовує витрати Учасникам Фестивалю за проїзд територією України в обох напрямках за наявності проїзних документів.
3.8.  Інформаційне забезпечення
Дирекція забезпечує Учасників безкоштовним доступом до бібліотечних, речових, архівних і аудіовізуальних ресурсів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.
3.9. Дирекція також зобов'язується:

 • створити документальний відеофільм про Фестиваль;
 • популяризувати творчість Учасника в пресі, на радіо й телебаченні;
 • організувати цікаве й змістовне дозвілля.

3.10. Учасник Фестивалю зобов'язується:

 • виготовити монументальну роботу (розміром не менше 200х150 см, можливо з частин);
 • провести одноразове експрес випалювання-шоу глиняного твору для учасників заходів Національного фестивалю гончарства;
 • провести майстер-класи для учасників Сьомої сесії Е-літньої АКАДЕМІЇ ГОНЧАРСТВА для харизматиків, романтиків, диваків і діячів та відвідувачів Національного фестивалю гончарства;
 • виготовлені твори безкоштовно передати Національному музею-заповіднику українського гончарства для постійного зберігання й експонування.

ІV. ІНФОРМАЦІЯ

4.1. Бажаючі взяти участь у Фестивалі вичерпну інформацію можуть отримати в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному:

 • за телефонами: +38 (05353) 42416, +38 (067) 557 47 57;
 • факсом: +38 (05353) 42416;
 • електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Куратор фестивалю – Тетяна Литвиненко