#Граффест

I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Національний КерамоГРАФІТІфест* (далі в тексті – Фестиваль) – художня акція національного масштабу, спрямована на популяризацію гончарної культури сучасними мистецькими засобами, заохочення мистців-графітистів до використання у своїй творчості гончарських форм, образів, орнаментів та їх мотивів.

1.2. Фестиваль проводиться в рамках VIІ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «ЗДВИГ-2015».

1.3. Організатори Фестивалю: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Державна спеціалізована художня школа-інтернат «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського, Національна академія наук України, Інститут керамології − відділення Інституту народознавства НАН України, Український фонд культури, Українське керамічне товариство, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

1.4. Метою фестивалю є творче спілкування мистців-графітистів України, створення високохудожніх графіті на тему «Творчий спадок українського генія – Василя Кричевського та його внесок у гончарство Опішного» (за мотивами ескізів відомого мистця).

1.5. Основні завдання:

 • обмін досвідом роботи мистців різних художніх течій і напрямків;
 • розвиток нового напрямку в урбаністичному мистецтві, спрямованого на популяризацію гончарної спадщини України;
 • популяризація гончарства в усіх його виявах;
 • формування естетичних смаків населення, сприяння різноманітному використанню теми гончарства в сучасному мистецтві;
 • формування галереї керамографіті в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному.

1.6. Мета й основні завдання Фестивалю реалізуються через спільну творчу роботу мистців-графітистів.

1.7. Місце проведення Фестивалю: «Музей мистецької родини Кричевських» Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (вул.Партизанська, 2, Опішне).

1.8. Фестивальні дні: 24–25 червня 2015 року.

*Слово «графіті» походить від італійського «grafficare» – дряпати (дослівно «надряпані»). Спершу так називали одну з технік настінного малярства. Пізніше цим словом скористалися археологи, застосовуючи його як загальний термін на означення всіх видів випадкових написів і малюнків на стінах будинків. Нині це поняття розширило свої межі: під графіті розуміють будь-які неофіційні публічні тексти, у тому числі й сучасні.

У свідомості сучасної людини зі словом графіті асоціюються передовсім малюнки на стінах будинків, огорожах тощо.

ІІ. УМОВИ УЧАСТІ

2.1. До участі у Фестивалі запрошуються мистці України. Конкурс є відкритим для всіх, незалежно від статі, національності, віросповідання, освіти.

2.2. Учасник має створити графіті на секції огорожі (280х170 см) за відведений час. Зважаючи на те, що музейний комплекс «Будинок Кричевського-Лебіщака» є пам’яткою архітектури, робота має гармоніювати з оточуючим середовищем.

2.3. Для участі у Фестивалі необхідно до 01.05.2015 року подати дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) заявку в паперовому чи електронному вигляді (зразок додається) та персональне фото для виготовлення перепустки на заходи, які проходять у рамках VIІ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «ЗДВИГ-2015».

      Після зазначеної дати заявки не приймаються. Подання заявки ще не означає, що її автора допущено до участі у Фестивалі, а лише свідчить про його наміри.

2.4. Разом із заявкою претенденти на участь мають подати:

 • ескіз майбутньої конкурсної роботи, що відповідає фестивальній тематиці, підписаний автором, на папері форматом А4;
 • до ескізу необхідно подати повний перелік необхідних матеріалів і технічних засобів необхідних для виконання мистецького проекту;
 • до ескізу ОБОВ’ЯЗКОВО подати палітру кольорів (KOBRA, MNT64, ARTON, MONTANAblack)  із зазначенням необхідної кількості балонів (не більше 20 штук на одну роботу, решта − за кошти учасника);
 • кілька кольорових фотографій (10х15 см) або фото (відео) в електронному вигляді творів, які найповніше відображають особливості творчості автора, а також матеріали (копії), які більш детально характеризують мистецькі досягнення (каталоги виставок, фото робіт, відеофільми, відзнаки творчості, оригінали чи ксерокопії публікацій про автора в книгах або періодиці тощо).

2.5. До попереднього розгляду приймаються не більше 5 ескізів від одного автора.

2.6. До участі в конкурсі допускаються ескізи, виконані групою авторів, за умови обов’язкового зазначення ролі кожного зі співавторів.

2.7. Ескізи необхідно подати на адресу Дирекції:

вул.Партизанська, 102, Опішне, Полтавщина, 38164;

тел. +38 (05353) 42415, 42416, 42417;

факс +38 (05353) 42416, 42175;

e-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

2.8. Фестиваль проводиться у два етапи:

1-й етап: попереднє узгодження ескізів (01.02 – 01.05.2015);

2-й етап: створення графіті на секціях бетонної огорожі (24–25.06.2015);

робота Журі (25.06.2015).

2.9. Заявлені ескізи розглядає Рада експертів, яка до 01.05.2015 року узгоджує їх з авторами. До роботи в складі Ради експертів запрошуються керамологи, мистецтвознавці, художники.

Рішення Ради експертів є остаточним і не підлягає перегляду.

2.10. Ескізи учасників І етапу передаються на зберігання в Національний архів українського гончарства Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

III. ІІ етап Фестивалю

3.1. На основі підсумкового рішення Ради експертів, Дирекція до 10 травня 2015 року надсилає офіційні запрошення мистцям для участі в завершальному етапі Фестивалю.

3.2. До 01.06.2015 року учасник має підтвердити свою участь у Фестивалі. За умови не підтвердження участі, Дирекція виключає його зі списку учасників.

3.3. Після прибуття до Опішного учасник має пред’явити Дирекції оригінал запрошення. Без офіційного запрошення учасники до участі у Фестивалі не допускаються.

3.4. Реєстрація учасників відбуватиметься 24 червня, з 900до 1800год. за адресою: «Музей мистецької родини Кричевських» (вул.Партизанська, 2, Опішне, Полтавщина)

3.5. Виконання творчих робіт КерамоГРАФІТІфесту відбуватиметься 24 червня – з 900до 2000год.; 25 червня – з 900до 1600год.

3.6. За підсумками роботи учасників, Журі визначає переможців Фестивалю. Час роботи Журі: 25 червня 2015 року, з 1600до 1700год. Рішення Журі є остаточним і не підлягає перегляду.

3.7. Нагородження переможців Фестивалю розпочнеться 25 червня 2015 року, о 1800год.

3.8. Основні нагороди:

ГРАН-ПРІ

Перша премія

Друга премія

Третя премія

Заохочувальні премії:

за самобутність;

за оригінальне розкриття теми гончарства;

за знання регіональних традицій;

приз глядацьких симпатій (визначається глядачами шляхом голосування в останній конкурсний день або он-лайн опитуванням через соціальні мережі та на веб-сайті Національного музею-заповідника українського гончарства, нагородження переможця відбудеться після 1 жовтня 2015 року під час будь-якої мистецької акції музею-заповідника).

3.9. ЖУРІ.

       Члени Журі мають право не визначати переможців у зазначених номінаціях, якщо  роботи не відповідають критеріям оцінки.

IV. ВЗАЄМНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

4.1. Дирекція до початку II етапу Фестивалю укладає з кожним учасником Фестивалю контракт, у якому передбачаються взаємні зобов’язання.

4.2. Учасник Фестивалю має надати Дирекції, разом із заявкою, письмову згоду на обробку його персональних даних, у тому числі фото творів, їх використання в друкованих і електронних виданнях, на веб-сайтах і у відеосюжетах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України. Дирекція гарантує захист наданих Учасником персональних даних від передачі їх третім особам, за винятком випадків їх публічної доступності через друковані й електронні видання, веб-сайти, відеосюжети тощо. Без отримання такої згоди участь у Фестивалі неможлива!

4.3. Дирекція забезпечує Учасників безкоштовно:

 • аерозольними фарбами (згідно з поданими заявками);
 • робочим місцем;
 • місцем для переодягання й відпочинку.

4.4. Для виконання конкурсних робіт Учасник, за потреби, може використовувати власні інструменти (аерографи, насадки на аерозольні фарби), фарби й допоміжні пристрої (пензлі, губки, палітри тощо), застосовувати в роботі будь-які художні техніки.

4.5. Під час виконання конкурсного завдання забороняється застосовувати токсичні матеріали без запобіжних заходів безпеки щодо учасників і глядачів.

4.6. Учасники Фестивалю зобов’язуються подати Дирекції, як додаток до контракту, назву роботи та її концепцію.

4.7. Харчування.

На час Фестивалю дирекція забезпечує Учасників безкоштовним харчуванням.

4.8. Проживання.

На час Фестивалю дирекція забезпечує Учасників безкоштовним житлом у приватному секторі.

4.9. Медичне обслуговування.

Лікарня [вул.Нова, 54; тел. 42303, 1-03 – швидка допомога (цілодобово)]

4.10. Проїзд.

Проїзд на Фестиваль здійснюється за кошти Учасника.

4.11. Інформаційне забезпечення.

Дирекція забезпечує Учасників безкоштовним відвідуванням екскурсійних об’єктів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

4.12. Учасники можуть прибути до Опішного за кілька днів до Фестивалю для ознайомлення з умовами творчої роботи, виконання проб, підготовки основи для майбутньої роботи, відпочинку й ознайомлення з Національним музеєм-заповідником українського гончарства в Опішному.

4.13. Учасники, за бажанням, також візьмуть участь у заходах VІI Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «ЗДВИГ-2015» {jcomments on}

 

 

До уваги потенційних учасників конкурсу!
 
Звертаємо Вашу увагу, що дійство відбувається на території «Музею родини Кричевських», отже і роботи повинні відповідати оточуючому середовищу!
ОБОВ’ЯЗКОВО використовуйте елементи орнаментики із унікальної спадщини видатного мистця Василя Кричевського, вони стануть окрасою Вашого творчого доробку!