. Опубліковано в Здвиг 2015

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. VII Міжнародний мистецький ярмарок «Гончарний Всесвіт в Україні – 2015» («PotteryUniverseUkraine–2015») (далі в тексті – Ярмарок) – міжнародна мистецько- виставкова й торговельна акція в галузі сучасної художньої кераміки.

1.2. Ярмарок проводиться в рамках VII Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2015». Учасники Ярмарку також візьмуть участь у заходах:

1.3. Організатори Ярмарку: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського, Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Українське керамічне товариство, Національна спілка художників України, Український фонд культури, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна».

1.4. Метою Ярмарку є популяризація глиняних виробів серед широких верств населення, творче змагання й спілкування мистців із різних регіонів України.

1.5. Основні ЗАВДАННЯ Ярмарку:

 • розвиток і популяризація мистецтва кераміки через виставку-продаж глиняних виробів;
 • формування національного ринку художньої кераміки, осмислення концептуальних проблем його розвитку;
 • формування естетичних смаків населення;
 • сприяння різноманітному використанню художньої кераміки в побуті сучасників.

1.6. Місце проведення Ярмарку:

Гончарна столиця України – містечко Опішне (Полтавщина),

Центр розвитку духовної культури

Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному

[вул.Заливчого, 3, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна;

тел. +38 (05353) 42416, 42415, 42381; факс +38 (05353) 42416;

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.].

Куратор Ярмарку Світлана Пошивайло: 066-7320152.

1.7. Час проведення Ярмарку: 26–28.06.2015.

ІІ. УМОВИ УЧАСТІ

2.1. До участі в Ярмарку запрошуються: гончарі, художники-керамісти, приватні підприємці в галузі художньої кераміки, керамологи, мистецтвознавці, етнологи, краєзнавці, музеологи, культурологи, колекціонери, творчі спілки, підприємства художніх промислів, студенти вищих навчальних закладів, учні старших класів середніх шкіл. Ярмарок є відкритим для всіх мистців, незалежно від віку, статі, національності, фахової освіти, громадянства, країни мешкання тощо.

2.2. Мистці можуть брати участь у Ярмарку індивідуально або через різноманітні організації, асоціації, спілки, товариства, галереї. Усім бажаючим узяти участь у Ярмарку необхідно подати Дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) заявку, за поданою формою, до 25 травня 2015 року. Одночасно слід надіслати фотографії пропонованих до продажу мистецьких творів. Дирекція розгляне подані матеріали й визначить право на участь у Ярмарку. Учасники VI Міжнародного мистецького ярмарку «Гончарний Всесвіт в Україні-2014» звільняються від подання додаткових матеріалів (окрім заявки). До участі в Ярмарку, окрім глиняних виробів, допускаються твори інших видів народного мистецтва (ткацтво, вишивання, різьблення, соломоплетіння, декоративне малювання тощо). До участі в Ярмарку не допускаються твори, що спотворюють етнічний образ України й українців, представників національних меншин в Україні. Офіційне запрошення до участі в Ярмарку Дирекція розсилає не пізніше 01 червня 2015 року. Без офіційного запрошення твори до продажу не допускаються.

2.3. Під час Ярмарку учасники влаштовують персональні виставки-продажі власних творів, беруть участь у конкурсах професійної майстерності.

2.4. Мистці можуть продавати необмежену кількість художніх виробів у відповідності з чинним в Україні законодавством. Витрати, пов’язані з транспортуванням виробів, оплачують самі учасники.

2.5. Учасникам Ярмарку безкоштовно надається місце для виставки-продажу глиняних та інших виробів.

2.6. Мистці, які прибули на Ярмарок для торгівлі художніми виробами без попередньої заявки, допускаються до участі в заході за наявності музейного квитка за кожний день ярмаркової торгівлі.

2.7. Ярмарок усіма доступними засобами популяризується в національних засобах масової інформації.

2.8. Учасники Ярмарку також ознайомляться з виставками:

 • ДРУГОГО МІЖНАРОДНОГО ФОТОКОНКУРСУ «Гончарні ВІЗІЇ країни»;
 • П’ЯТОГО НАЦІОНАЛЬНОГО КОВАЛЬСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ «ВакулаФЕСТ–XXI»;
 • Національної виставки художньої кераміки «ПАРАDOCX. 1.0–NMC–UA: 2015»;
 • виставками в Будинку Кричевського-Лебіщака та Мистецькій галереї Центру розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

ІІІ. ВЗАЄМНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

3.1. Дирекція укладає з кожним учасником Ярмарку договір, у якому передбачаються взаємні зобов’язання на період 26-28 червня 2015 року

3.2. Дирекція забезпечує учасників:

 • робочими місцями в тимчасових наметах для торгівлі (за попереднім узгодженням);
 • меблями (столами, стільцями; за попереднім узгодженням);
 • безкоштовне ознайомлення з експозиціями Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Меморіального музею- садиби гончарки Олександри Селюченко, Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів, Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа, Центру розвитку духовної культури, Музею мистецької родини Кричевських.

3.3. Харчування.

Учасники за власні кошти харчуються самостійно або в закладах громадського харчування Опішного:

Кафе «999» [вул.Панаса Мирного, 47; тел. (066) 6575145]

Кафе «Чумацький шлях» [вул.Панаса Мирного, 80а; тел. 42036]

Кафе «Куманець» [вул.Леніна, 5а; тел. 42790]

3.4. Проживання.

Дирекція на платній основі забезпечує житлом учасників. Вони можуть і самостійно знайти добротне, комфортне тимчасове помешкання в приватному секторі Опішного.

3.5. Медичне обслуговування.

Лікарня [вул.Нова; тел.42303, 1-03 – швидка допомога (цілодобово)]

3.6. Проїзд.

Проїзд до Опішного й назад учасники Ярмарку оплачують за власні кошти.

3.7. Після завершення Ярмарку учасники отримують сертифікати про участь.

3.8. Учасники Ярмарку зобов’язуються:

 • дотримуватися норм моралі й правил цивілізованого поводження на території музею-заповідника, визначених Дирекцією;
 • бережливо ставитися до музейних експонатів та наданих в тимчасове користування меблів.

 

Зразок заявки на участь у VII Міжнародному мистецькому ярмарку «Гончарний Всесвіт в Україні-2015»

 

{jcomments on}