Петрашенко Валентина. Слов’янська кераміка VIII-IX ст. правобережжя Середнього Подніпров’я.

вкл. 13 лютого 2013. Опубліковано в Крамниця

— К.: Наукова думка, 1992. — 140 с., іл.

У монографії розглядається слов'янська кераміка VІIIІХ ст. одного з найважливіших і цікавих регіонів у вирішенні проблеми етнічної історії слов'ян напередодні утворення Давньоруської держави.
Всебічно аналізуються всі види глиняних виробів, особлива увага приділяється найбільш масовій категорії посуду — горщикам. На основі статистичного методу дослідження, вперше застосованого при вивченні кераміки цього району, отримані дані про хронологію, культурні взаємозв'язки окремих регіонів Середнього Подніпров'я, Розглянуто також деякі аспекти гончарного виробництва.
На керамічному матеріалі, а також інших археологічних даних реконструюються етнокультурні процеси цього періоду.
Для істориків, археологів, етнографів, музейних працівників, викладачів, студентів історичних факультетів.{jcomments on}