вкл. 19 березня 2012.

Неперевершеним дійством виявився І Національний ковальський фестиваль «ВакулаФЕСТ–ХХІ», що впевнено стартував 2011 року в Опішному. Ковалі зі Львова, Донецька, Сум та Опішного (Полтавщина) завзято демонстрували силу заліза й вогню. Переможцем стала єдина жінка-учасниця Емілія Сидор зі Львова. ЇЇ робота «Опішнянські коники» вразила членів журі глибоким пізнанням і відтворенням гончарської традиції.
Емілія Сидор – мініатюрна жінка, яка обрала чоловічу професію. Та сила духу більша за силу м’язів. Метал під наполегливими руками Емілії м’якшає й змінює форму, перетворюючись на дивовижних тварин і квітнучи весняними квітами. Емілія – чарівниця, яка з бруска мертвого металу створює неповторні казкові образи. Вона закінчила Відділ художньої обробки металу Львівської національної академії мистецтв. Навчалася також у художньому ліцеї імені Івана Труша (освоювала кераміку). Нині жінка працює молодшим науковим співробітником в Інституті народознавства НАН України. Бути однаково талановитим майстром і науковцем не кожному під силу. Втім Емілія Сидор вже закінчує свою кандидатську дисертацію. Мисткиня не просто працює задля заробітку, вона вкладає частину душі й таланту у свій витвір, а це і є справжнє мистецтво.{jcomments on}

Ірина Іващенко,
куратор Національного ковальського фестивалю