До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

вкл. 19 березня 2012.

   Неперевершеним дійством виявився І Національний ковальський фестиваль «ВакулаФЕСТ–ХХІ», що впевнено стартував 2011 року в Опішному. Ковалі зі Львова, Донецька, Сум та Опішного (Полтавщина) завзято демонстрували силу заліза й вогню. Переможцем стала єдина жінка-учасниця Емілія Сидор зі Львова. ЇЇ робота «Опішнянські коники» вразила членів журі глибоким пізнанням і відтворенням гончарської традиції.
Емілія Сидор – мініатюрна жінка, яка обрала чоловічу професію. Та сила духу більша за силу м’язів. Метал під наполегливими руками Емілії м’якшає й змінює форму, перетворюючись на дивовижних тварин і квітнучи весняними квітами. Емілія – чарівниця, яка з бруска мертвого металу створює неповторні казкові образи. Вона закінчила Відділ художньої обробки металу Львівської національної академії мистецтв. Навчалася також у художньому ліцеї імені Івана Труша (освоювала кераміку). Нині жінка працює молодшим науковим співробітником в Інституті народознавства НАН України. Бути однаково талановитим майстром і науковцем не кожному під силу. Втім Емілія Сидор вже закінчує свою кандидатську дисертацію. Мисткиня не просто працює задля заробітку, вона вкладає частину душі й таланту у свій витвір, а це і є справжнє мистецтво.{jcomments on}

Ірина Іващенко,
куратор Національного ковальського фестивалю
«ВакулаФЕСТ–ХХІ»

Замовити екскурсію