До відома відвідувачів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному!

Шановні друзі!

Національний музей-заповідник українського гончарства повідомляє, що з 01.03.2020 року починають діяти акції:

безкоштовне відвідування одного з Меморіальних музеїв-садиб (на вибір) за умови придбання економ-квитка за адресою: вул. Партизанська, 102;

10% акційна знижка на вхідні квитки (комплекс та економ-варіанти, придбані за адресою: вул. Партизанська, 102) для першої прибулої групи або першого поодинокого відвідувача музею-заповідника.

Окрім того,  просимо звернути увагу, що з 01.03.2020 року:

вартість екскурсійного обслуговування для всіх категорій відвідувачів за адресою: вул. Партизанська, 102 становить:

для групи до 5 осіб включно – 90 грн.

для групи від 6 до 18 осіб включно – 150 грн.

для групи від 19 до 30 осіб включно – 250 грн.

вартість вхідного квитка на екскурсійному маршруті № 7 (Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному: Музей мистецької родини Кричевських, Стіна гончарної слави України, експозиція ковальських скульптур та панно):

для дорослих – 50 грн.

для дітей шкільного віку – 40 грн.

Музей продовжує стрімко змінюватися й вдосконалюватися заради своїх гостей, тож сподіваємося на нові, не менш захоплюючі зустрічі з Вами!

 

вкл. 17 березня 2014.

Відвідавши ІV Національний ковальський фестиваль «ВАКУЛАФест–ХХІ», який проходитиме 23–28 червня 2014 року в Опішному , Ви зможете не тільки побачити, як змагаються між собою талановиті майстри ковальського мистецтва, а й взяти участь у  майстер-класах  з  ковальства,  навіть  спробувати  власними  руками викувати оберіг, скажімо підкову.

       У багатьох культурах світу з давніх-давен підкова вважається талісманом. Зокрема, у Росії та деяких країнах Європи й Латинської Америки підкову вішають на стіну ріжками вниз, щоб щастя лилося на вас. Англійці та ірландці, навпаки, вважають, що треба вішати підкову ріжками вгору, щоб щастя не витікало. У Мексиці її прикрашають стрічками, монетами, і ликами святих. Італійці вішають підкову так, щоб кожен, увійшовши, зачіпив її. В Україні ж вважається, що  ріжки підкови повинні дивитися вгору, щоб будинок був, як повна чаша. ЇЇ вішають досить високо, адже  чіпати її не можна нікому.

Роз'єм підкови, як брами, повинен бути звернений до небес (стародавні натякнули на цей нюанс нащадкам, залишивши золоту пектораль скіфів). Тоді і тільки тоді «манна небесна»збирається всередині підкови, не минувши «уловлювач»щастя.

Візьми із собою родину та друзів, і гайда до Опішного по свою підкову щастя!

 

Ірина Іващенко,

куратор Ковальського фестивалю «ВакулаФЕСТ–ХХІ»

 
Замовити екскурсію