11 Червня 2020

11 Червня 2020

Нещодавно колекцію книг Гончарської книгозбірні України поповнило нове надходження – англомовне видання, яке люб’язно передав для бібліотеки кандидат історичних наук, заслужений діяч мистецтв України Ігор Пошивайло (Київ).

Silverthorne Judith.
Made in Saskatchewan:
Peter Pupchan Ukrainian Pioneer and Potter a biography : Revised edition. –
Canada : Spiral Comunications, 2003. – 112 p.

Книга «Зроблено в Саскачевані: Петро Рупчан, український першопоселенець і гончар» принесла славу її авторці – канадській письменниці Джудіт Сільверторн. Ця захоплююча біографія підкреслює інноваційний, ексцентричний та працьовитий характер одного з перших видатних гончарів Саскачевані.

Петро Рупчан (1882–1944) був не просто ще одним першопоселенцем, який намагався пережити негаразди та особисті трагедії на початку перебування в Канаді. Майстер закохався в глину, пристрасно працював з нею і залишив після себе вагому історичну спадщину. Видання сповна відобразило внутрішній світ гончаря, особливо тоді, коли він намагався знайти місцеву глину, побудувати власні горна й використати енергію вітру для подрібнення глини та виробництва поливи.

Тетяна Хрипун,
бібліотекар Гончарської книгозбірні України

Silverthorne Judith.
Made in Saskatchewan:
Peter Pupchan Ukrainian Pioneer and Potter a biography : Revised edition. –
Canada : Spiral Comunications, 2003. – 112 p.

Тетяна Хрипун,
бібліотекар Гончарської книгозбірні України