Версія сайту для планшетів в процесі розробки. Ви можете переглянути наш сайт на телефоні або комп’ютері

11 Червня 2020
Бієнале

11 Червня 2020
Бієнале

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному започатковує новий проєкт «Штрихи Міжнародного БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського», де будуть представлені фото й інформація про учасників, конкурсні роботи БІЄНАЛЕ – 2019.

Українське БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського започатковано 2017 року за ініціативи Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Благодійного фонду «Дар» з нагоди 100-річчя заснування Української Академії Мистецтв та на пошанування одного з її засновників  і першого ректора, найхаризматичнішої постаті українського мистецтва першої половини ХХ століття – Василя Григоровича Кричевського (1873–1952).

За задумом організаторів ця мистецька подія проходитиме кожні два  роки з метою представлення творчості сучасних мистців, визначення кращих творів у галузі художньої кераміки.

З 2019 року БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського набуло чинності міжнародного.

Штрихи Міжнародного БІЄНАЛЕ художньої кераміки

Проєкт «Штрихи Міжнародного БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського» відкриває володарка Гран-прі – Єлизавета Портнова (Київ, Україна) та її скульптура «Шуа».

Штрихи Міжнародного БІЄНАЛЕ художньої кераміки

Єлизавета Портнова. Скульптура «Шуа». Глина, шамот, пігменти, полива, дерево, ліплення, проколювання, 62,5х42,2х27 см

Штрихи Міжнародного БІЄНАЛЕ художньої кераміки

Володарка Золотої нагороди  – Анна Лисик (Львів) та її композиція «Мушлі»

Штрихи Міжнародного БІЄНАЛЕ художньої кераміки

Композиція «Мушлі». Глина, шамот, ангоби, пігменти, ліплення, ритування, вирізування, 29х42,7х28,2; 25х56х29,5 см

Штрихи Міжнародного БІЄНАЛЕ художньої кераміки

Володар Срібної нагороди  – Ігор Ковалевич (Львів) та його переможна композиція «Пілігрими».

Штрихи Міжнародного БІЄНАЛЕ художньої кераміки

Композиція «Пілігрими». Фаянсова маса, емалі, формування, ліплення, вдавлювання, тиснення, 31,7х43,6х12,5; 56,1х18,6х22; 57,5х17х19 см.

Штрихи Міжнародного БІЄНАЛЕ художньої кераміки

Володарка бронзової нагороди – Ганна Мядзведзєва (Мінськ, Республіка Білорусь) та її посудина «Подих».

Штрихи Міжнародного БІЄНАЛЕ художньої кераміки

Посудина «Подих». Порцелянова маса, пігменти, ліплення, авторська техніка, 21х20,7х26,6 см

Штрихи Міжнародного БІЄНАЛЕ художньої кераміки

Володарка Золотої нагороди  – Анна Лисик (Львів) та її композиція «Мушлі»