18 травня Міжнародний день музеїв

18 травня Міжнародний день музеїв

17 Травня 2023
Події

Наближається щорічне свято музейництва, яке в усьому світі вшановує важливість і цінність цих закладів.

Сьогодні українські музейники відчайдушно стали на сторожі найдорожчого, що в нас є, – історико-культурної спадщини нашого народу й країни.

Незламна жага до Перемоги спонукала нас працювати ще більше, ще краще, щоб коли здійсниться найбажаніша мрія кожного українця, ми пишалися своїм внеском у Велику Перемогу!

Усупереч складному воєнному часу Національний музей-заповідник українського гончарства активно продовжує свою діяльність і має певні досягнення.

Спеціально до Міжнародного дня музеїв, 18 травня, з нагоди 150-річниці від дня народження Василя Григоровича Кричевського, ми запрошуємо представників засобів масової інформації на мандрівку оновленими об’єктами Національного музею-заповідника українського гончарства – ВЕСНЯНУ ФЕЄРІЮ ГОНЧАРСТВА «Інноваційний розвиток в умовах воєнного стану: пріоритети національної ідентичності та етнічної самобутності».

Якщо ви маєте посвідчення журналіста й готові разом із нами поринути у світ краси, гармонії та польоту душі, то акредитуйтеся, а ми радо зустрінемо вас у Столиці українського гончарства.

У ПРОГРАМІ:

• 10.30……. Прес-конференція для ЗМІ.
  • 11.00…….Презентація Президентського апартаменту «Опішний двір» (Відремонтовано та впорядковано за фінансової підтримки малого та середнього бізнесу (Україна).
  • 11.30…….Презентація КерамоРезиденції-1 для українських та чужоземних художників-керамістів (Завершено за фінансової підтримки відомої американської художниці-керамістки українського походження Наталі Кормелюк (Роквіль, США).
  • 12.00…….Презентація музейної кав’ярні «МузеКафе «ГОРНятко».
  • 12.20…….Презентація нових творчих мистецьких проєктів українських мистців 2022 року, як рефлексія на незламність українців у боротьбі з рашизмом за власну державність (Реалізовано на базі Національного музею гончарства:
  • «ЗМІЄБОРЕЦЬ»  ̶ завідувача Музею мистецької родини Кричевських, художника декоративно-ужиткового мистецтва Антона ПЛОХОГО (Опішне); (Виконано за ґрантові кошти Українського культурного фонду);
  • «ШЛЯХ, ЯКИЙ ПОТРІБНО ПРОЙТИ»  ̶  заступниці директорки з навчально-виробничої роботи Опішнянського державного художнього ліцею імені Василя Кричевського, заслуженої працівниці культури України, художниці-керамістки Наталі МАТВІЙЧУК (Опішне);
  • «РОЗЛУЧЕННЯ З ТІЛОМ. ПТАХ ПЕРЕМОГИ. ТРІУМФАЛЬНА ВАЗА»  ̶̶̶ монументальний скульптурний триптих заслуженого майстра народної творчості України, засновника третього національного стилю в Україні, художника-монументаліста Сергія РАДЬКА (Межиріч, Черкащина).
  • 12.40…….Презентація нових монументальних скульптурних творів у парку «ГІГАНТОМАНІЯ» (Створено провідними українськими художниками-керамістами 2022-го року в рамках Міжнародної ґрантової премії Говорунів (США – Україна):
    • «ДАВИД» – заслуженого майстра народної творчості України, засновника третього національного стилю в Україні, художника-монументаліста Сергія РАДЬКА (Межиріч, Черкащина);
    • «ПРОТИСТОЯННЯ. РУЙНУВАННЯ ЧОРНОЇ ІМПЕРІЇ» – старшої викладачки Інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, художниці-керамістки Інни ГУРЖІЙ (Полтава).
  • 14.00…….Відкриття нової інтерактивної мультимедійної експозиції мансардного поверху Музею мистецької родини Кричевських «МАНСАРДА В ЖИТТІ ВАСИЛЯ КРИЧЕВСЬКОГО: ВІД НАРОДНОЇ ОРНАМЕНТИКИ ДО НАЦІОНАЛЬНОГО СТИЛЮ (ВК-2) (Створено впродовж кінця 2022 – початку 2023 року у співпраці Національного музею гончарства та Стабілізаційного фонду культури і освіти Goethe-Institut в Україні (Німеччина) в рамках грантового проєкту «Створення нового експозиційного простору в Музеї мистецької родини Кричевських Національного музею-заповідника українського гончарства та облаштування постійної експозиції»)
  • Відкриття виставки творчих робіт учня Василя Гр. Кричевського – народного художника України Олександра САЄНКА (1899–1985) та спадкоємців мистецької династії Саєнків (Ніна Саєнко, Леся Майданець-Саєнко) (З приватної колекції доньки мистця Ніни Саєнко  ̶ мистецтвознавиці, музеєзнавиці, заслуженої діячки мистецтв України, президентки Міжнародного благодійного «Фонду Олександра Саєнка» (Київ).
  • 15.00…….Презентація хати гончаря початку ХХ століття та інтер’єрної експозиції побуту, гончарських інструментів та писаного глиняного посуду малих осередків гончарства Опішнянського гончарного району (Відновлено за програмою другої черги розбудови Музею малобудищанського гончарства (Етносело «Гончарія»).

У ПРОГРАМІ:

• 10.30……. Прес-конференція для ЗМІ.
  • 12.00…….Презентація музейної кав’ярні «МузеКафе «ГОРНятко».