Декоративний посуд  в колекції Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів

В колекції Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів зберігається декоративно-скульптурний  посуд Гаврила й Миколи Пошивайлів: традиційні опішненські козли, бики, барани, лисиці, сова, заєць, індик, птах.

В давнину такий посуд був ритуальним й використовувався в народних звичаях та  обрядах. Він символізував благополуччя, багатство, сімейний достаток.

Нині це суто декоративні речі, які прикрашають інтер’єр своєю вишуканістю й фантастичністю. За формою  та декоруванням вони різні, не повторюються, кожен  такий виріб – гончарний шедевр мистця.

Марія Яценко,
молодша наукова співробітниця
Меморіального музею-садиби
гончарської родини Пошивайлів

Підпис до фото:

1.Гаврило Пошивайло. Декоративно-скульптурний посуд «Лисиця». Глина, полива, гончарний круг, ліплення, проколювання, вдавлювання, ритування. Опішне, Полтавщина, 1970-ті роки.

2. Гаврило Пошивайло. Декоративно-скульптурний посуд «Лисиця». Глина, полива, гончарний круг, ліплення, проколювання, вдавлювання, ритування. Опішне, Полтавщина, 1970-ті роки.

3. Гаврило Пошивайло. Декоративно-скульптурний посуд «Баран». Глина, полива, гончарний круг, ліплення, вдавлювання. Опішне, Полтавщина. 1960-ті роки.

4. Гаврило Пошивайло. Декоративно-скульптурний посуд «Козел». Глина, полива, гончарний круг, ліплення, вдавлювання. Опішне, Полтавщина. 1970-ті роки.

5. Гаврило Пошивайло. Декоративно-скульптурний посуд «Індик». Глина, ангоби, гончарний круг,  ліплення, мальовка. Опішне, Полтавщина. 1976 рік.

6. Гаврило Пошивайло. Декоративно-скульптурний посуд «Заєць». Глина, полива, гончарний круг, ліплення, проколювання, вдавлювання, ритування. Опішне, Полтавщина. 1960-ті роки.

7. Микола Пошивайло. Декоративно-скульптурний посуд «Баран». Глина, полива, гончарний круг, ліплення, вдавлювання. Опішне, Полтавщина. 1990 рік.

8. Микола Пошивайло. Декоративно-скульптурний посуд «Баран». Глина, полива, гончарний круг, ліплення, ритування. Опішне, Полтавщина. 1970-ті роки.

9. Микола Пошивайло. Декоративно-скульптурний посуд «Козел». Глина, полива, гончарний круг, ліплення, ритування. Опішне, Полтавщина. 1970-ті роки.

10. Микола Пошивайло. Декоративно-скульптурний посуд «Козел». Глина, полива, ангоби, гончарний круг, ліплення, мальовка. Опішне, Полтавщина. 1986 рік.

11. Микола Пошивайло. Декоративно-скульптурний посуд «Козел». Глина, гончарний круг, ліплення, вдавлювання. Опішне, Полтавщина. 1990-ті роки.

12. Микола Пошивайло. Декоративно-скульптурний посуд «Козел». Глина, гончарний круг, ліплення, ритування, вдавлювання. Опішне, Полтавщина. 2001 рік.

13. Микола Пошивайло. Декоративно-скульптурний посуд «Баран». Глина, гончарний круг, ліплення. Опішне, Полтавщина.  1994 рік.

14. Микола Пошивайло. Декоративно-скульптурний посуд «Баран». Глина, полива, гончарний круг, ліплення, вдавлювання.  Опішне, Полтавщина.  1996 рік.

15. Микола Пошивайло. Декоративно-скульптурний посуд «Птах». Глина, полива, гончарний круг, ліплення, ритування. Опішне,  Полтавщина. 1970-ті роки.

Марія Яценко,
молодша наукова співробітниця