До Міжнародного дня людей з інвалідністю

2 Грудня 2020

До Міжнародного дня людей з інвалідністю

2 Грудня 2020

Щороку, 3 грудня, разом зі світовою спільнотою в Україні відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН 1992 року. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу й милосердя до таких людей. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному не залишається осторонь, а приєднується до цієї міжнародної ініціативи.

Варто зауважити, що люди з інвалідністю мають можливість безкоштовно відвідати всі підрозділи Музею гончарства. Щороку, щоб насолодитися красою гончарного мистецтва, до нас приїжджають як невеликі сімейні, так і великі різновікові групи. В організації цих поїздок партнерами Музею-заповідника є різні громадські, а також державні організації й установи, зокрема, Полтавська обласна організація українського товариства глухих, Благодійний фонд «Дар» та інші.

Інвалідність – це не вирок. Такі особливі люди дуже талановиті й мають активну життєву позицію, цікавляться історією, за можливості – залюбки подорожують. Тому, зазвичай, відвідини Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному для них є втіленням мрій і справжнісіньким святом.

Екскурсії, майстер-класи із гончарювання й ліплення, вражаючі розміри й декоративність творів найбільшої в Європі Галереї глиняної монументальної скульптури, чарівний ландшафт викликають нестримні емоції в наших незвичайних відвідувачів. При цьому, у своїх відгуках вони зазначають, що в Музеї гончарства панує доброзичлива атмосфера, працівники з розумінням ставляться до людей з інвалідністю, враховуючи їхні особливості. Під час проведення екскурсії для таких відвідувачів екскурсоводи розуміють, як саме розповідати людям з порушенням слуху, допомагають тактильно відчути експонати тим, хто має порушення зору, у доступній формі подають інформацію людям з аутизмом.

Майстри під час проведення майстер-класів з ліплення глиняної іграшки, гончарювання на гончарному крузі, традиційної мальовки намагаються знайти індивідуальний підхід до кожного екскурсанта. Тому що для людей з інвалідністю – це не просто участь, а своєрідна арт-терапія.

Сподіваємося, що й надалі люди з інвалідністю матимуть бажання й можливість урізноманітнювати власне дозвілля відвідинами Музею гончарства в Опішному і від цього отримуватимуть чудові враження й позитивні емоції.

Юлія Нижник,
завідувач Науково-методичного відділу популяризації
гончарської спадщини, туризму та екскурсій
Національного музею-заповідника
українського гончарства в Опішному

Підписи до фото:

1-3. Відвідувачі з порушенням слуху, члени Полтавської обласної організації українського товариства глухих під час екскурсії в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному. Опішне, Полтавщина. 2018. Фото Юлії Нижник.

4-8. Представники Благодійного фонду «Дар» разом із дітьми з особливими освітніми потребами з міста Харкова під час екскурсії в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному. Опішне, Полтавщина. 2019. Автор фото невідомий.

Юлія Нижник,
завідувач Науково-методичного відділу популяризації