До Міжнародного дня театру. Замальовки з біографії Миколи Кричевського

До Міжнародного дня театру.

Замальовки з біографії Миколи Кричевського.

“Серед ранніх захоплень юного мистця, окрім живопису, був театр. Кричевський працював з трупою Миколи Садовського, одного з корифеїв українського театру: виконував декорації до вистав та епізодичні ролі в постановках.

У 1919 році в складний для України історичний період Микола Кричевський отримав унікальну нагоду – разом з трупою Садовського виїхати на закордонні гастролі. Це був щасливий квиток на шляху до творчої самореалізації.

Спочатку разом з акторами Кричевський прибув до Закарпатської України, яка тоді входила до складу Чехословаччини. 19 серпня 1921 року вони приїхали в Ужгород на запрошення головного відділу “Просвіти”. Миколу Садовського обрали мистецьким керівником “Руського театру” – першого професійного українського театру на Закарпатті. За нетривалий час Садовський як режисер підготував прем’єрну постановку опери С. Гулака-Артемовського “Запорожець за Дунаєм”. Художнє оформлення до неї виконав Микола Кричевський. Мистець також виступив на сцені, зігравши одну з епізодичних ролей – Селіх-Аги.”

(Зі статті Ганни Лексіної до каталогу “Микола Кричевський. Мистець і світ”)

На фото: Микола Кричевський (перший вгорі зліва) в колі трупи Миколи Садовського на закордонних гастролях на Закарпатті (Чехословччина). 1920-ті роки. Музей української діаспори

До Міжнародного дня театру.

Замальовки з біографії Миколи Кричевського.

(Зі статті Ганни Лексіної до каталогу “Микола Кричевський. Мистець і світ”)