Мандри найбільшим у Європі МУЗЕЄМ ГОНЧАРСТВА №1
Комплекс
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному Полтавщина
- для дорослих – 400 грн;
- для дітей шкільного віку – 200 грн;
- для студентів/пенсіонерів – 300 грн.
КОМПЛЕКСНИЙ КВИТОК ДІЙСНИЙ УПРОДОВЖ ДВОХ ДНІВ ІЗ МОМЕНТУ ПРИДБАННЯ (тільки одноразове відвідування кожного з об’єктів)
Не має значення, чи закохані Ви у мистецтво, чи ні; чи вважаєте себе культурною й освіченою, чи просто допитливою людиною; любите мандрувати й пізнавати щось нове, чи просто тікаєте від буденної рутини…
Має значення лише те, що у світі існують місця, де завжди можна насититися невичерпною енергією, доторкнутися до прекрасного, вдихнути повітря геніальності, заглянути в душу неперевершеним творцям мистецтва…
У топі найбільш відвідуваних, авторитетних, креативних, унікальних і кращих музеїв Центральної та Східної Європи особливе місце займає Національний музей-заповідник українського гончарства, що постав понад 30 років тому в Гончарній столиці України – Опішному (Полтавщина)!
Музей-заповідник відкрив свої двері наприкінці ХХ століття й нині став «домівкою» для понад 60 000 унікальних експонатів.
Не думайте, що гончарство – це нудно! Гончарство – це не тільки глечики й горщики! Гончарство – це високе сучасне мистецтво!
Тут є чим вражатися – найрізноманітніші глиняні скульптури мистців різних країн і епох, різного розміру (від кількох сантиметрів до майже десяти метрів), різних стилів і напрямків; величезна оглядова територія; неймовірної краси краєвиди; безліч локацій для фотографування; гончарський handmade; ароматний чай та запашна кава; тепла й затишна атмосфера!
Готові відкрити нову реальність дозвілля разом із нами?
Найкращий в Україні музейний комплекс українського гончарства складається з семи музеїв, кожен з яких по-своєму цікавий і унікальний. Їх варто побачити всі!
Щоб пізнати всю красу цього чарівного місця, Вам знадобиться щонайменше цілий день! Тому залиште всі свої справи й помисли осторонь і без вагань віддайтеся новим почуттям, яскравим враженням і відкриттям!
Для Вас, наші дорогі відвідувачі, ми підготували відмінний варіант екскурсійного маршруту – Музейна мандрівка №1 (комплекс):
МАКСИМУМ ВРАЖЕНЬ + ЕКОНОМІЯ = НАЙКРАЩИЙ ВІДПОЧИНОК!!!
Чому вигідно скористатися послугою Музейна мандрівка №1 (комплекс)? Вона включає в себе відвідини 6 (пʼятниця – понеділок 5-ти) музеїв та заощаджує Ваші кошти на сукупній вартості вхідних квитків!!!
Розпочнемо нашу віртуальну подорож!
Національна галерея монументальної глиняної скульптури
Парк глиняних скульптур, оглядові вежі з мальовничими краєвидами, яскраві фотозони, буяння квітів, єдина в Україні колекція настінних панно, майстер-класи з гончарства та мальовки, перегляд пізнавальних історико-біографічних фільмів, захоплюючі розповіді екскурсоводів і їх колоритний образ 100-відсотково Вас приємно здивують!
Садиба філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа
Розмаїття традиційної опішненської кераміки, унікальна збірка вишиванок, колекція стародавніх ікон, найпотаємніші факти з життя відомого українського естета, вишукані скульптурні композиції – усе це в Меморіальному музеї-садибі філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа!
Меморіальний музей-садиба гончарської родини Пошивайлів
Це тепло домашнього вогнища, атмосфера затишку й спокою, відчуття безцінної любові й поваги, неповторний трепет душі…
Вишукана опішненська кераміка, родинні фото, недоторканний інтер’єр, неповторна мистецька аура чекають на Вас у Меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів – однієї з найдавніших в Україні гончарських династій!
Меморіальний музей-садиба гончарки Олександри Селюченко
Захоплююча розповідь про творчу долю майстрині, найбагатша колекція глиняної іграшки, збережений, як за життя господині, інтер’єр, краса подвір’я й спів птахів здивують кожного, хто завітає до Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко!
Центр розвитку духовної культури
Виставкові зали Центру розвитку духовної культури мають чим дивувати своїх гостей! Змінні експозиції захоплять Вашу уяву й перенесуть з минулого в сучасне, з сучасного в майбутнє. Це – портал між народним і академічним, між фентезі й дійсністю, між прекрасним і химерним.
Центр розвитку духовної культури – тут починається пізнання гончарної культури країни!
Музей мистецької родини Кричевських
Це перлина української культурної спадщини! Унікальна архітектурна споруда, архівні матеріали славнозвісного автора дизайну національного герба України – тризуба, засновника українського архітектурного стилю, живописця Василя Кричевського, живопис, глиняні скульптури, креативні ковані шедеври, єдина у світі Стіна гончарної слави України, майстер-клас з орнаментальної мальовки та багато інших приємних несподіванок!
Запевняємо, що завітавши до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Ви проведете свій день весело, з користю й незабутньо!
Довіряйте своє дозвілля тим, хто точно знає, як організувати його правильно й цікаво!
Ми готові зустріти навіть ду-у-у-у-же велику компанію, забезпечити як індивідуальний, так і груповий тур!
Маємо зручний графік роботи, аби Ви могли завітати до нас у комфортний для Вас час!
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному – це по-справжньому культурний титан світового масштабу!!!
У ВАРТІСТЬ МАРШРУТУ ВХОДЯТЬ:
☑ознайомлення з:
- Національною галереєю монументальної глиняної скульптури просто неба (вул. Партизанська, 102);
- Музеєм мистецької родини Кричевських (вул. Партизанська, 2);
- Меморіальним музеєм-садибою гончарки Олександри Селюченко (вул. Губаря, 29);
- Меморіальним музеєм-садибою гончарської родини Пошивайлів (вул. Свято-Михайлівська, 63);
- Меморіальним музеєм-садибою філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа та Галереєю монументальної глиняної скульптури просто неба «Філософія буття» (с. Міські Млини, вул. Котелевська, 27);
- Музеєм малобудищанського гончарства (Етносело «Гончарія») (с. Малі Будища, вул. Соборна, 42);
☑безкоштовні експрес–майстер-класи (за адресою: вул. Партизанська, 102):
- гончарювання (робота гончаря за гончарним кругом);
- гончарської мальовки (робота малювальниці над декоруванням глиняних виробів);
- самостійна робота за гончарним кругом, ліплення й малювання глиняних виробів;
- глиняний виріб, виготовлений власноруч під час майстер-класу, за бажанням, можна придбати за 30 грн.;
☑безкоштовне фотографування та відеозйомка просто неба:
- любительськими фотоапаратами;
- мобільними телефонами, планшетами;
- любительськими відеокамерами;
☑безкоштовний супровід огляду музею-заповідника:
- музичними творами та піснями у виконанні народних і естрадних колективів (за адресою: вул. Партизанська, 102);
☑відпочинок у ландшафтному парку;
☑безкоштовний перегляд відеофільмів про гончарство, славетних гончарів і художників-керамістів;
☑продаж ексклюзивних творів провідних українських гончарів і художників-керамістів;
☑продаж традиційної глиняної іграшки (свистунці, монетка);
☑виставка-продаж літератури з проблематики українського та світового гончарства (найбільший в Україні асортимент);
☑медитація-споглядання слов’янського городища, найвищий у Полтавщині пагорб – 208 метрів над рівнем моря (за адресою: вул. Партизанська, 102)
Інформація про пільги:
*Кожного останнього понеділка місяця для внутрішньо переміщених осіб вхід до музею безкоштовний за умови пред’явлення документа, що засвідчує належність до вказаної категорії громадян. Безкоштовний вхід не включає екскурсійні послуги. Вони оплачуються згідно основного тарифу кожного підрозділу.
Безкоштовний вхід до музею-заповідника за умови пред’явлення документа, що засвідчує належність до вказаної категорії громадян:
- Діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування (п. 11 постанови КМУ «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту і матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» від 05.04.1994 №226 (за наявності посвідчення, яке дає право на безоплатне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв).
- Діти дошкільного віку (до 6 років) (ч. 2 ст. 8 Закону України «Про культуру»; стаття 20 Закону України «Про охорону дитинства», (за наявності свідоцтва про народження).
- Особи з інвалідністю І-ІІ групи (ст. 34 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-XII, [ за наявності пенсійного посвідчення (пенсія за інвалідністю) та/або довідка МСЕК].
- Працівники музеїв та музеїв-заповідників (ст. 28 Закону України «Про музеї і музейну справу» від 29 червня 1995 року № 249, (за наявності посвідчення працівника відповідного закладу).
- Члени Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць (ІКОМОС) (положення статуту ІКОМОS) (посвідчення члена ІКОМОS).
- Члени Міжнародної ради музеїв (ICOM) (положення статуту ІСОМ та Кодекс професійної етики ІСОМ) (за наявності посвідчення члена ІСОМ).
- Учасники бойових дій (Україна) (за наявності посвідчення).
- Учасники Антитерористичної операції (АТО), Операції Об’єднаних сил (ООС) (за наявності посвідчення).
- Військові Збройних Сил України (за наявності військового квитка).
- Члени сімей полеглих військовослужбовців (батьки, діти, дружина (чоловік) полеглого мають надати документ, що підтверджує належність до членів сім’ї полеглого військовослужбовця.
Послуги екскурсовода:
Послуги екскурсовода можна замовити ОКРЕМО на кожному об’єкті, які входять в екскурсійний маршрут.
Важливо знати:
1. Час роботи музею-заповідника й перебування на його об‘єктах відвідувачів: 8:00 – 17:00 год (щодня);
2. Вартість входу на територію всіх структурних підрозділів Національного музею-заповідника українського гончарства не включає в себе послуги екскурсовода, які оплачуються для всіх відвідувачів музею в повному розмірі.
3. Огляд фондових збірок музею-заповідника для осіб, які мають відповідний лист-клопотання з навчального закладу або з місця роботи з обґрунтуванням необхідності цього для виконання наукових студій, надається безкоштовно.
4. Екскурсії для громадян України (у т.ч. екскурсійним групам) проводяться державною мовою.
5. Вартість індивідуального екскурсійного обслуговування у межах кожної чисельної групи встановлено незалежно від реального складу групи, яка має намір оглянути музей-заповідник.
6. Корпоративний відпочинок відвідувачів у рекреаційній зоні (травень – жовтень) (вул. Партизанська, 102):
- для групи до 30 осіб – 500 грн. за 1 год.
- для групи від 31 до 50 осіб – 900 грн. за 1 год.
7. Надання приміщення Будинку Кричевського-Лебіщака (Музей мистецької родини Кричевських), Центру розвитку духовної культури для проведення лекцій, семінарів, конференцій тощо – 2000 грн. за 1 год.
Для задоволення ваших гастрономічних потреб на території музею діє МузеCafe «GORNятко»
- для дорослих – 400 грн;
- для дітей шкільного віку – 200 грн;
- для студентів/пенсіонерів – 300 грн.
КОМПЛЕКСНИЙ КВИТОК ДІЙСНИЙ УПРОДОВЖ ДВОХ ДНІВ ІЗ МОМЕНТУ ПРИДБАННЯ (тільки одноразове відвідування кожного з об’єктів)
Не має значення, чи закохані Ви у мистецтво, чи ні; чи вважаєте себе культурною й освіченою, чи просто допитливою людиною; любите мандрувати й пізнавати щось нове, чи просто тікаєте від буденної рутини…
Має значення лише те, що у світі існують місця, де завжди можна насититися невичерпною енергією, доторкнутися до прекрасного, вдихнути повітря геніальності, заглянути в душу неперевершеним творцям мистецтва…
У топі найбільш відвідуваних, авторитетних, креативних, унікальних і кращих музеїв Центральної та Східної Європи особливе місце займає Національний музей-заповідник українського гончарства, що постав понад 30 років тому в Гончарній столиці України – Опішному (Полтавщина)!
Музей-заповідник відкрив свої двері наприкінці ХХ століття й нині став «домівкою» для понад 60 000 унікальних експонатів.
Не думайте, що гончарство – це нудно! Гончарство – це не тільки глечики й горщики! Гончарство – це високе сучасне мистецтво!
Тут є чим вражатися – найрізноманітніші глиняні скульптури мистців різних країн і епох, різного розміру (від кількох сантиметрів до майже десяти метрів), різних стилів і напрямків; величезна оглядова територія; неймовірної краси краєвиди; безліч локацій для фотографування; гончарський handmade; ароматний чай та запашна кава; тепла й затишна атмосфера!
Готові відкрити нову реальність дозвілля разом із нами?
Найкращий в Україні музейний комплекс українського гончарства складається з семи музеїв, кожен з яких по-своєму цікавий і унікальний. Їх варто побачити всі!
Щоб пізнати всю красу цього чарівного місця, Вам знадобиться щонайменше цілий день! Тому залиште всі свої справи й помисли осторонь і без вагань віддайтеся новим почуттям, яскравим враженням і відкриттям!
Для Вас, наші дорогі відвідувачі, ми підготували відмінний варіант екскурсійного маршруту – Музейна мандрівка №1 (комплекс):
МАКСИМУМ ВРАЖЕНЬ + ЕКОНОМІЯ = НАЙКРАЩИЙ ВІДПОЧИНОК!!!
Чому вигідно скористатися послугою Музейна мандрівка №1 (комплекс)? Вона включає в себе відвідини 6 (пʼятниця – понеділок 5-ти) музеїв та заощаджує Ваші кошти на сукупній вартості вхідних квитків!!!
Розпочнемо нашу віртуальну подорож!
Національна галерея монументальної глиняної скульптури
Парк глиняних скульптур, оглядові вежі з мальовничими краєвидами, яскраві фотозони, буяння квітів, єдина в Україні колекція настінних панно, майстер-класи з гончарства та мальовки, перегляд пізнавальних історико-біографічних фільмів, захоплюючі розповіді екскурсоводів і їх колоритний образ 100-відсотково Вас приємно здивують!
Садиба філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа
Розмаїття традиційної опішненської кераміки, унікальна збірка вишиванок, колекція стародавніх ікон, найпотаємніші факти з життя відомого українського естета, вишукані скульптурні композиції – усе це в Меморіальному музеї-садибі філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа!
Меморіальний музей-садиба гончарської родини Пошивайлів
Це тепло домашнього вогнища, атмосфера затишку й спокою, відчуття безцінної любові й поваги, неповторний трепет душі…
Вишукана опішненська кераміка, родинні фото, недоторканний інтер’єр, неповторна мистецька аура чекають на Вас у Меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів – однієї з найдавніших в Україні гончарських династій!
Меморіальний музей-садиба гончарки Олександри Селюченко
Захоплююча розповідь про творчу долю майстрині, найбагатша колекція глиняної іграшки, збережений, як за життя господині, інтер’єр, краса подвір’я й спів птахів здивують кожного, хто завітає до Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко!
Центр розвитку духовної культури
Виставкові зали Центру розвитку духовної культури мають чим дивувати своїх гостей! Змінні експозиції захоплять Вашу уяву й перенесуть з минулого в сучасне, з сучасного в майбутнє. Це – портал між народним і академічним, між фентезі й дійсністю, між прекрасним і химерним.
Центр розвитку духовної культури – тут починається пізнання гончарної культури країни!
Музей мистецької родини Кричевських
Це перлина української культурної спадщини! Унікальна архітектурна споруда, архівні матеріали славнозвісного автора дизайну національного герба України – тризуба, засновника українського архітектурного стилю, живописця Василя Кричевського, живопис, глиняні скульптури, креативні ковані шедеври, єдина у світі Стіна гончарної слави України, майстер-клас з орнаментальної мальовки та багато інших приємних несподіванок!
Запевняємо, що завітавши до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Ви проведете свій день весело, з користю й незабутньо!
Довіряйте своє дозвілля тим, хто точно знає, як організувати його правильно й цікаво!
Ми готові зустріти навіть ду-у-у-у-же велику компанію, забезпечити як індивідуальний, так і груповий тур!
Маємо зручний графік роботи, аби Ви могли завітати до нас у комфортний для Вас час!
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному – це по-справжньому культурний титан світового масштабу!!!
-
У вартість входить
У ВАРТІСТЬ МАРШРУТУ ВХОДЯТЬ:
☑ознайомлення з:
- Національною галереєю монументальної глиняної скульптури просто неба (вул. Партизанська, 102);
- Музеєм мистецької родини Кричевських (вул. Партизанська, 2);
- Меморіальним музеєм-садибою гончарки Олександри Селюченко (вул. Губаря, 29);
- Меморіальним музеєм-садибою гончарської родини Пошивайлів (вул. Свято-Михайлівська, 63);
- Меморіальним музеєм-садибою філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа та Галереєю монументальної глиняної скульптури просто неба «Філософія буття» (с. Міські Млини, вул. Котелевська, 27);
- Музеєм малобудищанського гончарства (Етносело «Гончарія») (с. Малі Будища, вул. Соборна, 42);
☑безкоштовні експрес–майстер-класи (за адресою: вул. Партизанська, 102):
- гончарювання (робота гончаря за гончарним кругом);
- гончарської мальовки (робота малювальниці над декоруванням глиняних виробів);
- самостійна робота за гончарним кругом, ліплення й малювання глиняних виробів;
- глиняний виріб, виготовлений власноруч під час майстер-класу, за бажанням, можна придбати за 30 грн.;
☑безкоштовне фотографування та відеозйомка просто неба:
- любительськими фотоапаратами;
- мобільними телефонами, планшетами;
- любительськими відеокамерами;
☑безкоштовний супровід огляду музею-заповідника:
- музичними творами та піснями у виконанні народних і естрадних колективів (за адресою: вул. Партизанська, 102);
☑відпочинок у ландшафтному парку;
☑безкоштовний перегляд відеофільмів про гончарство, славетних гончарів і художників-керамістів;
☑продаж ексклюзивних творів провідних українських гончарів і художників-керамістів;
☑продаж традиційної глиняної іграшки (свистунці, монетка);
☑виставка-продаж літератури з проблематики українського та світового гончарства (найбільший в Україні асортимент);
☑медитація-споглядання слов’янського городища, найвищий у Полтавщині пагорб – 208 метрів над рівнем моря (за адресою: вул. Партизанська, 102)
-
Пільги
Інформація про пільги:
*Кожного останнього понеділка місяця для внутрішньо переміщених осіб вхід до музею безкоштовний за умови пред’явлення документа, що засвідчує належність до вказаної категорії громадян. Безкоштовний вхід не включає екскурсійні послуги. Вони оплачуються згідно основного тарифу кожного підрозділу.
Безкоштовний вхід до музею-заповідника за умови пред’явлення документа, що засвідчує належність до вказаної категорії громадян:
- Діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування (п. 11 постанови КМУ «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту і матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» від 05.04.1994 №226 (за наявності посвідчення, яке дає право на безоплатне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв).
- Діти дошкільного віку (до 6 років) (ч. 2 ст. 8 Закону України «Про культуру»; стаття 20 Закону України «Про охорону дитинства», (за наявності свідоцтва про народження).
- Особи з інвалідністю І-ІІ групи (ст. 34 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-XII, [ за наявності пенсійного посвідчення (пенсія за інвалідністю) та/або довідка МСЕК].
- Працівники музеїв та музеїв-заповідників (ст. 28 Закону України «Про музеї і музейну справу» від 29 червня 1995 року № 249, (за наявності посвідчення працівника відповідного закладу).
- Члени Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць (ІКОМОС) (положення статуту ІКОМОS) (посвідчення члена ІКОМОS).
- Члени Міжнародної ради музеїв (ICOM) (положення статуту ІСОМ та Кодекс професійної етики ІСОМ) (за наявності посвідчення члена ІСОМ).
- Учасники бойових дій (Україна) (за наявності посвідчення).
- Учасники Антитерористичної операції (АТО), Операції Об’єднаних сил (ООС) (за наявності посвідчення).
- Військові Збройних Сил України (за наявності військового квитка).
- Члени сімей полеглих військовослужбовців (батьки, діти, дружина (чоловік) полеглого мають надати документ, що підтверджує належність до членів сім’ї полеглого військовослужбовця.
-
Екскурсовод
Послуги екскурсовода:
Послуги екскурсовода можна замовити ОКРЕМО на кожному об’єкті, які входять в екскурсійний маршрут.
-
Важливо
Важливо знати:
1. Час роботи музею-заповідника й перебування на його об‘єктах відвідувачів: 8:00 – 17:00 год (щодня);
2. Вартість входу на територію всіх структурних підрозділів Національного музею-заповідника українського гончарства не включає в себе послуги екскурсовода, які оплачуються для всіх відвідувачів музею в повному розмірі.
3. Огляд фондових збірок музею-заповідника для осіб, які мають відповідний лист-клопотання з навчального закладу або з місця роботи з обґрунтуванням необхідності цього для виконання наукових студій, надається безкоштовно.
4. Екскурсії для громадян України (у т.ч. екскурсійним групам) проводяться державною мовою.
5. Вартість індивідуального екскурсійного обслуговування у межах кожної чисельної групи встановлено незалежно від реального складу групи, яка має намір оглянути музей-заповідник.
6. Корпоративний відпочинок відвідувачів у рекреаційній зоні (травень – жовтень) (вул. Партизанська, 102):
- для групи до 30 осіб – 500 грн. за 1 год.
- для групи від 31 до 50 осіб – 900 грн. за 1 год.
7. Надання приміщення Будинку Кричевського-Лебіщака (Музей мистецької родини Кричевських), Центру розвитку духовної культури для проведення лекцій, семінарів, конференцій тощо – 2000 грн. за 1 год.
Для задоволення ваших гастрономічних потреб на території музею діє МузеCafe «GORNятко»