Версія сайту для планшетів в процесі розробки. Ви можете переглянути наш сайт на телефоні або комп’ютері

Мандри найбільшим у Європі МУЗЕЄМ ГОНЧАРСТВА №1

Комплекс

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному Полтавщина

Вартість (з 01.03.2022):

Через військовий стан у нашій країні відвідини Музею будуть із деякими обмеженнями! Детальніше

 • для дорослих – 240 грн;
 • для дітей шкільного віку – 120 грн;
 • для студентів/пенсіонерів – 180 грн.

Не має значення, чи закохані Ви у мистецтво, чи ні; чи вважаєте себе культурною й освіченою, чи просто допитливою людиною; любите мандрувати й пізнавати щось нове, чи просто тікаєте від буденної рутини…

Має значення лише те, що у світі існують місця, де завжди можна насититися невичерпною енергією, доторкнутися до прекрасного, вдихнути повітря геніальності, заглянути в душу неперевершеним творцям мистецтва…

У топі найбільш відвідуваних, авторитетних, креативних, унікальних і кращих музеїв Центральної та Східної Європи особливе місце займає Національний музей-заповідник українського гончарства, що постав понад 30 років тому в Гончарній столиці України – Опішному (Полтавщина)!

Музей-заповідник відкрив свої двері наприкінці ХХ століття й нині став «домівкою» для понад 60 000 унікальних експонатів.

Не думайте, що гончарство – це нудно! Гончарство – це не тільки глечики й горщики! Гончарство – це високе сучасне мистецтво!

Тут є чим вражатися – найрізноманітніші глиняні скульптури мистців різних країн і епох, різного розміру (від кількох сантиметрів до майже десяти метрів), різних стилів і напрямків; величезна оглядова територія; неймовірної краси краєвиди; безліч локацій для фотографування; гончарський handmade; ароматний чай та запашна кава; тепла й затишна атмосфера!

Готові відкрити нову реальність дозвілля разом із нами?

Найкращий в Україні музейний комплекс українського гончарства складається з шести музеїв, кожен з яких по-своєму цікавий і унікальний. Їх варто побачити всі!

Щоб пізнати всю красу цього чарівного місця, Вам знадобиться щонайменше цілий день! Тому залиште всі свої справи й помисли осторонь і без вагань віддайтеся новим почуттям, яскравим враженням і відкриттям!

Для Вас, наші дорогі відвідувачі, ми підготували відмінний варіант екскурсійного маршруту – Музейна мандрівка №1 (комплекс):
МАКСИМУМ ВРАЖЕНЬ + ЕКОНОМІЯ = НАЙКРАЩИЙ ВІДПОЧИНОК!!!

Чому вигідно скористатися послугою Музейна мандрівка №1 (комплекс)? Вона включає в себе відвідини 6 музеїв та заощаджує Ваші кошти на сукупній вартості вхідних квитків!!!

Розпочнемо нашу віртуальну подорож!

Національна галерея монументальної глиняної скульптури

Парк глиняних скульптур, оглядові вежі з мальовничими краєвидами, яскраві фотозони, буяння квітів, єдина в Україні колекція настінних панно, майстер-класи з гончарства та мальовки, перегляд пізнавальних історико-біографічних фільмів, захоплюючі розповіді екскурсоводів і їх колоритний образ 100-відсотково Вас приємно здивують!

 Садиба філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа

Розмаїття традиційної опішненської кераміки, унікальна збірка вишиванок, колекція стародавніх ікон, найпотаємніші факти з життя відомого українського естета, вишукані скульптурні композиції – усе це в Меморіальному музеї-садибі філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа!

Меморіальний музей-садиба гончарської родини Пошивайлів

Це тепло домашнього вогнища, атмосфера затишку й спокою, відчуття безцінної любові й поваги, неповторний трепет душі…

Вишукана опішненська кераміка, родинні фото, недоторканний інтер’єр, неповторна мистецька аура чекають на Вас у Меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів – однієї з найдавніших в Україні гончарських династій!

Меморіальний музей-садиба гончарки Олександри Селюченко

Захоплююча розповідь про творчу долю майстрині, найбагатша колекція глиняної іграшки, збережений, як за життя господині, інтер’єр, краса подвір’я й спів птахів здивують кожного, хто завітає до Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко!

Центр розвитку духовної культури

Виставкові зали Центру розвитку духовної культури мають чим дивувати своїх гостей! Змінні експозиції захоплять Вашу уяву й перенесуть з минулого в сучасне, з сучасного в майбутнє. Це – портал між народним і академічним, між фентезі й дійсністю, між прекрасним і химерним.

Центр розвитку духовної культури – тут починається пізнання гончарної культури країни!

Музей мистецької родини Кричевських

Це перлина української культурної спадщини! Унікальна архітектурна споруда, архівні матеріали славнозвісного автора дизайну національного герба України – тризуба, засновника українського архітектурного стилю, живописця Василя Кричевського, живопис, глиняні скульптури, креативні ковані шедеври, єдина у світі Стіна гончарної слави України, майстер-клас з орнаментальної мальовки та багато інших приємних несподіванок!

Запевняємо, що завітавши до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Ви проведете свій день весело, з користю й незабутньо!

Довіряйте своє дозвілля тим, хто точно знає, як організувати його правильно й цікаво!

Ми готові зустріти навіть ду-у-у-у-же велику компанію, забезпечити як індивідуальний, так і груповий тур!

Маємо зручний графік роботи, аби Ви могли завітати до нас у комфортний для Вас час!

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному – це по-справжньому культурний титан світового масштабу!!!

ознайомлення з:

безкоштовні експрес–майстер-класи (за адресою: вул.Партизанська, 102):

 • гончарювання (робота гончаря за гончарним кругом);
 • ліплення глиняної іграшки;
 • гончарської мальовки (робота малювальниці над декоруванням глиняних виробів);
 • самостійна робота за гончарним кругом, ліплення й малювання глиняних виробів;
 • глиняний виріб, виготовлений власноруч під час майстер-класу, за бажанням, можна придбати за 15 грн.;

безкоштовне фотографування та відеозйомка:

 • любительськими фотоапаратами;
 • мобільними телефонами, планшетами;
 • любительськими відеокамерами;

безкоштовний супровід огляду музею-заповідника:

 • співробітниками музею в традиційному одязі Полтавщини першої половини ХХ століття;
 • музичними творами та піснями у виконанні народних і естрадних колективів (за адресою: вул.Партизанська, 102);

відпочинок у ландшафтному парку;

безкоштовний перегляд відеофільмів про гончарство, славетних гончарів і художників-керамістів;

продаж ексклюзивних творів провідних українських гончарів і художників-керамістів;

продаж традиційної глиняної іграшки (свистунці, монетка, вершники, барині);

виставка-продаж літератури з проблематики українського та світового гончарства (найбільший в Україні асортимент);

медитація-споглядання слов’янського городища, найвищий у Полтавщині пагорб – 208 метрів над рівнем моря (за адресою: вул.Партизанська, 102)

Інформація про пільги:

 1. Вартість вхідного квитка для школярів-напівсиріт – зі знижкою в розмірі 50%, за умови документально підтвердженого права на пільгу.
 2. Огляд музею-заповідника для дітей дошкільного віку, школярів-сиріт, осіб з обмеженими фізичними можливостями, учасників бойових дій – безкоштовно за умови документально підтвердженого права на пільгу.
 3. Вартість вхідного квитка для студентів, пенсіонерів – зі знижкою в розмірі 20% за умови документального підтвердження права на пільгу.

Послуги екскурсовода:

індивідуальне екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів музею-заповідника на об’єктах за адресою: вул.Партизанська, 102:

(Ціна на послуги з 01.03.2022)

 • для групи до 5 осіб включно
 • для групи від 6 до 18 осіб включно
 • для групи від 19 до 30 осіб включно
 • 400,00 грн.
 • 700,00 грн.
 • 950,00 грн.

Важливо знати:

1. Тривалість оглядової оплачуваної екскурсії по музею-заповіднику за адресою: вул. Партизанська, 102, – 1 академічна година (45 хв). Тривалість екскурсії, довшої за 1 академічну год., оплачується в подвійному розмірі

2. Час роботи музею-заповідника й перебування на його об‘єктах відвідувачів:

 • понеділок – четвер, субота : 8:00 – 17:00 год.;
 • п’ятниця, неділя: 8:00 – 16:00 год.

3. Вартість входу на територію Національного музею-заповідника українського гончарства за адресою: вул. Партизанська, 102

– не включає в себе послуги екскурсовода, які оплачуються для всіх відвідувачів музею в повному розмірі.

4. Огляд фондових збірок музею-заповідника для осіб, які мають відповідний лист-клопотання з навчального закладу або з місця роботи з обґрунтуванням необхідності цього для виконання наукових студій, надається безкоштовно.

5. Екскурсії для громадян України (у т.ч. екскурсійним групам) проводяться державною мовою.

6. Вартість індивідуального екскурсійного обслуговування у межах кожної чисельної групи встановлено незалежно від реального складу групи, яка має намір оглянути музей-заповідник.

7. Корпоративний відпочинок відвідувачів у рекреаційній зоні (вул. Партизанська, 102):

 • для групи до 30 осіб – 500 грн. за 1 год.
 • для групи від 31 до 50 осіб – 900 грн. за 1 год.

8. Надання приміщення Будинку Кричевського-Лебіщака (Музей мистецької родини Кричевських), Центру розвитку духовної культури для проведення лекцій, семінарів, конференцій тощо – 2000 грн. за 1 год.

Для задоволення ваших гастрономічних потреб на території музею діє МузеCafe «GORNятко»

Вартість (з 01.03.2022):

Через військовий стан у нашій країні відвідини Музею будуть із деякими обмеженнями! Детальніше

 • для дорослих – 240 грн;
 • для дітей шкільного віку – 120 грн;
 • для студентів/пенсіонерів – 180 грн.

Не має значення, чи закохані Ви у мистецтво, чи ні; чи вважаєте себе культурною й освіченою, чи просто допитливою людиною; любите мандрувати й пізнавати щось нове, чи просто тікаєте від буденної рутини…

Має значення лише те, що у світі існують місця, де завжди можна насититися невичерпною енергією, доторкнутися до прекрасного, вдихнути повітря геніальності, заглянути в душу неперевершеним творцям мистецтва…

У топі найбільш відвідуваних, авторитетних, креативних, унікальних і кращих музеїв Центральної та Східної Європи особливе місце займає Національний музей-заповідник українського гончарства, що постав понад 30 років тому в Гончарній столиці України – Опішному (Полтавщина)!

Музей-заповідник відкрив свої двері наприкінці ХХ століття й нині став «домівкою» для понад 60 000 унікальних експонатів.

Не думайте, що гончарство – це нудно! Гончарство – це не тільки глечики й горщики! Гончарство – це високе сучасне мистецтво!

Тут є чим вражатися – найрізноманітніші глиняні скульптури мистців різних країн і епох, різного розміру (від кількох сантиметрів до майже десяти метрів), різних стилів і напрямків; величезна оглядова територія; неймовірної краси краєвиди; безліч локацій для фотографування; гончарський handmade; ароматний чай та запашна кава; тепла й затишна атмосфера!

Готові відкрити нову реальність дозвілля разом із нами?

Найкращий в Україні музейний комплекс українського гончарства складається з шести музеїв, кожен з яких по-своєму цікавий і унікальний. Їх варто побачити всі!

Щоб пізнати всю красу цього чарівного місця, Вам знадобиться щонайменше цілий день! Тому залиште всі свої справи й помисли осторонь і без вагань віддайтеся новим почуттям, яскравим враженням і відкриттям!

Для Вас, наші дорогі відвідувачі, ми підготували відмінний варіант екскурсійного маршруту – Музейна мандрівка №1 (комплекс):
МАКСИМУМ ВРАЖЕНЬ + ЕКОНОМІЯ = НАЙКРАЩИЙ ВІДПОЧИНОК!!!

Чому вигідно скористатися послугою Музейна мандрівка №1 (комплекс)? Вона включає в себе відвідини 6 музеїв та заощаджує Ваші кошти на сукупній вартості вхідних квитків!!!

Розпочнемо нашу віртуальну подорож!

Національна галерея монументальної глиняної скульптури

Парк глиняних скульптур, оглядові вежі з мальовничими краєвидами, яскраві фотозони, буяння квітів, єдина в Україні колекція настінних панно, майстер-класи з гончарства та мальовки, перегляд пізнавальних історико-біографічних фільмів, захоплюючі розповіді екскурсоводів і їх колоритний образ 100-відсотково Вас приємно здивують!

 Садиба філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа

Розмаїття традиційної опішненської кераміки, унікальна збірка вишиванок, колекція стародавніх ікон, найпотаємніші факти з життя відомого українського естета, вишукані скульптурні композиції – усе це в Меморіальному музеї-садибі філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа!

Меморіальний музей-садиба гончарської родини Пошивайлів

Це тепло домашнього вогнища, атмосфера затишку й спокою, відчуття безцінної любові й поваги, неповторний трепет душі…

Вишукана опішненська кераміка, родинні фото, недоторканний інтер’єр, неповторна мистецька аура чекають на Вас у Меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів – однієї з найдавніших в Україні гончарських династій!

Меморіальний музей-садиба гончарки Олександри Селюченко

Захоплююча розповідь про творчу долю майстрині, найбагатша колекція глиняної іграшки, збережений, як за життя господині, інтер’єр, краса подвір’я й спів птахів здивують кожного, хто завітає до Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко!

Центр розвитку духовної культури

Виставкові зали Центру розвитку духовної культури мають чим дивувати своїх гостей! Змінні експозиції захоплять Вашу уяву й перенесуть з минулого в сучасне, з сучасного в майбутнє. Це – портал між народним і академічним, між фентезі й дійсністю, між прекрасним і химерним.

Центр розвитку духовної культури – тут починається пізнання гончарної культури країни!

Музей мистецької родини Кричевських

Це перлина української культурної спадщини! Унікальна архітектурна споруда, архівні матеріали славнозвісного автора дизайну національного герба України – тризуба, засновника українського архітектурного стилю, живописця Василя Кричевського, живопис, глиняні скульптури, креативні ковані шедеври, єдина у світі Стіна гончарної слави України, майстер-клас з орнаментальної мальовки та багато інших приємних несподіванок!

Запевняємо, що завітавши до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Ви проведете свій день весело, з користю й незабутньо!

Довіряйте своє дозвілля тим, хто точно знає, як організувати його правильно й цікаво!

Ми готові зустріти навіть ду-у-у-у-же велику компанію, забезпечити як індивідуальний, так і груповий тур!

Маємо зручний графік роботи, аби Ви могли завітати до нас у комфортний для Вас час!

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному – це по-справжньому культурний титан світового масштабу!!!

 • У вартість входить

  ознайомлення з:

  безкоштовні експрес–майстер-класи (за адресою: вул.Партизанська, 102):

  • гончарювання (робота гончаря за гончарним кругом);
  • ліплення глиняної іграшки;
  • гончарської мальовки (робота малювальниці над декоруванням глиняних виробів);
  • самостійна робота за гончарним кругом, ліплення й малювання глиняних виробів;
  • глиняний виріб, виготовлений власноруч під час майстер-класу, за бажанням, можна придбати за 15 грн.;

  безкоштовне фотографування та відеозйомка:

  • любительськими фотоапаратами;
  • мобільними телефонами, планшетами;
  • любительськими відеокамерами;

  безкоштовний супровід огляду музею-заповідника:

  • співробітниками музею в традиційному одязі Полтавщини першої половини ХХ століття;
  • музичними творами та піснями у виконанні народних і естрадних колективів (за адресою: вул.Партизанська, 102);

  відпочинок у ландшафтному парку;

  безкоштовний перегляд відеофільмів про гончарство, славетних гончарів і художників-керамістів;

  продаж ексклюзивних творів провідних українських гончарів і художників-керамістів;

  продаж традиційної глиняної іграшки (свистунці, монетка, вершники, барині);

  виставка-продаж літератури з проблематики українського та світового гончарства (найбільший в Україні асортимент);

  медитація-споглядання слов’янського городища, найвищий у Полтавщині пагорб – 208 метрів над рівнем моря (за адресою: вул.Партизанська, 102)

 • Пільги

  Інформація про пільги:

  1. Вартість вхідного квитка для школярів-напівсиріт – зі знижкою в розмірі 50%, за умови документально підтвердженого права на пільгу.
  2. Огляд музею-заповідника для дітей дошкільного віку, школярів-сиріт, осіб з обмеженими фізичними можливостями, учасників бойових дій – безкоштовно за умови документально підтвердженого права на пільгу.
  3. Вартість вхідного квитка для студентів, пенсіонерів – зі знижкою в розмірі 20% за умови документального підтвердження права на пільгу.
 • Екскурсовод

  Послуги екскурсовода:

  індивідуальне екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів музею-заповідника на об’єктах за адресою: вул.Партизанська, 102:

  (Ціна на послуги з 01.03.2022)

  • для групи до 5 осіб включно
  • для групи від 6 до 18 осіб включно
  • для групи від 19 до 30 осіб включно
  • 400,00 грн.
  • 700,00 грн.
  • 950,00 грн.
 • Важливо

  Важливо знати:

  1. Тривалість оглядової оплачуваної екскурсії по музею-заповіднику за адресою: вул. Партизанська, 102, – 1 академічна година (45 хв). Тривалість екскурсії, довшої за 1 академічну год., оплачується в подвійному розмірі

  2. Час роботи музею-заповідника й перебування на його об‘єктах відвідувачів:

  • понеділок – четвер, субота : 8:00 – 17:00 год.;
  • п’ятниця, неділя: 8:00 – 16:00 год.

  3. Вартість входу на територію Національного музею-заповідника українського гончарства за адресою: вул. Партизанська, 102

  – не включає в себе послуги екскурсовода, які оплачуються для всіх відвідувачів музею в повному розмірі.

  4. Огляд фондових збірок музею-заповідника для осіб, які мають відповідний лист-клопотання з навчального закладу або з місця роботи з обґрунтуванням необхідності цього для виконання наукових студій, надається безкоштовно.

  5. Екскурсії для громадян України (у т.ч. екскурсійним групам) проводяться державною мовою.

  6. Вартість індивідуального екскурсійного обслуговування у межах кожної чисельної групи встановлено незалежно від реального складу групи, яка має намір оглянути музей-заповідник.

  7. Корпоративний відпочинок відвідувачів у рекреаційній зоні (вул. Партизанська, 102):

  • для групи до 30 осіб – 500 грн. за 1 год.
  • для групи від 31 до 50 осіб – 900 грн. за 1 год.

  8. Надання приміщення Будинку Кричевського-Лебіщака (Музей мистецької родини Кричевських), Центру розвитку духовної культури для проведення лекцій, семінарів, конференцій тощо – 2000 грн. за 1 год.

  Для задоволення ваших гастрономічних потреб на території музею діє МузеCafe «GORNятко»

Замовити екскурсію Всі екскурсії

Замовлення екскурсії

Подаруй собі цікаве дозвілля і пізнай світ українського гончарства в Опішному

  Надаю згоду на обробку та збереження персональних даних