Версія сайту для планшетів в процесі розробки. Ви можете переглянути наш сайт на телефоні або комп’ютері

Мандри найбільшим у Європі МУЗЕЄМ ГОНЧАРСТВА №2

Оглядова екскурсія

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному Полтавщина

  • для дорослих – 200 грн;
  • для дітей шкільного віку – 100 грн;
  • для студентів/пенсіонерів – 150 грн.

Запрошує найбільший в Європі музей гончарства

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному –один із найбільших спеціалізованих керамологічних музеїв світу, аналогів якому немає не тільки на пострадянському просторі, а й у Європі. Заснований 1986 року, Музей-заповідник нині володіє унікальною колекцією, що налічує понад 60 тисяч одиниць збереження.

Запрошуємо насолодитися неперевершеними творами давньої й сучасної кераміки (об’єкт знаходиться за адресою: вул.Партизанська, 102).  Ви маєте можливість ознайомитися з найбільшою в Європі колекцією садово-паркової монументальної глиняної скульптури (понад 300 робіт), де можна побачити справжніх гігантів (вище 5 метрів). Авторами робіт є найкращі художники-керамісти України, близького й далекого зарубіжжя (Білорусі, Молдови, Росії, Грузії, Азербайджану, Казахстану, Польщі, Сербії, Хорватії, Туреччини, Іспанії, Бразилії, США). Найменшим відвідувачам  сподобаються незвичайні мешканці КЕРАМленду – території, де можна зустріти жирафа, що їсть хмари, зграйку веселих каченят, мамонтеня й пса-лавку, вітродуйчика й здивованих риб.

Давні й сучасні горни, що на території музею, допоможуть уявити, як проходило випалювання – найвідповідальніший етап у процесі створення глиняного виробу.

У будівлі представлено колекції глиняного посуду, дитячої іграшки, кахель, декоративного панно. Зокрема, можна ознайомитися з підбіркою мисок різних регіонів України, яка дозволяє з’ясувати територіальні відмінності в формі, малюнку, кольоровій гамі. Картинна галерея, де представлено роботи полтавського художника Валерія Мозока, знайомить зі славетними опішнянськими майстрами. Про них, а також про відомих художників-керамістів, чи загалом про гончарство, можна безкоштовно переглянути відеофільми.

У нас Ви не тільки отримаєте нові знання про гончарство, але й самі відчуєте себе справжніми гончарями. Для цього в нагоді стануть безкоштовні експрес-майстер-класи з гончарювання (робота за гончарним кругом), ліплення глиняної іграшки, гончарської мальовки. До речі, свій виріб, за бажанням, Ви зможете повезти додому, придбавши його за символічну платню.

Велика, впорядкована територія з безліччю місць, де можна зробити чудові фото, незвичайної краси краєвиди, споглядання слов’янського городища (однієї з найвищих географічних точок Полтавщини) стануть у нагоді тим, хто прагне медитувати, впорядкувати свої думки й почуття.

До ваших послуг також Гончарська крамничка, де можна на згадку придбати сувеніри на різний смак і ціну: від магнітів, дзвоників, глиняної іграшки до великих посудних форм і виробів декоративного призначення. Кого ж цікавить проблематика українського й світового гончарства, може ознайомитися з виставкою-продажем літератури.

У кафе «Горнятко» Ви зможете випити смачної кави, запашного чаю чи поласувати морозивом.

Щоб більше дізнатися про музейну колекцію, радимо скористатися послугами музейного екскурсовода чи аудіо-гіда.

У ВАРТІСТЬ МАРШРУТУ ВХОДЯТЬ:

☑ознайомлення з:

  • Національним музеєм-заповідником українського гончарства (вул. Партизанська, 102);
  • Національною галереєю монументальної глиняної скульптури просто неба (вул. Партизанська, 102);

☑безкоштовні експрес–майстер-класи (за адресою: вул. Партизанська, 102):

  • гончарювання (робота гончаря за гончарним кругом);
  • гончарської мальовки (робота малювальниці над декоруванням глиняних виробів);
  • самостійна робота за гончарним кругом, ліплення й малювання глиняних виробів;
  • глиняний виріб, виготовлений власноруч під час майстер-класу, за бажанням, можна придбати за 30 грн.;

☑безкоштовне фотографування та відеозйомка просто неба:

  • любительськими фотоапаратами;
  • мобільними телефонами, планшетами;
  • любительськими відеокамерами;

☑безкоштовний супровід огляду музею-заповідника:

  • музичними творами та піснями у виконанні народних і естрадних колективів (за адресою: вул. Партизанська, 102);

☑відпочинок у ландшафтному парку;

☑безкоштовний перегляд відеофільмів про гончарство, славетних гончарів і художників-керамістів;

☑продаж ексклюзивних творів провідних українських гончарів і художників-керамістів;

☑продаж традиційної глиняної іграшки (свистунці, монетка);

☑виставка-продаж літератури з проблематики українського та світового гончарства (найбільший в Україні асортимент);

☑медитація-споглядання слов’янського городища, найвищий у Полтавщині пагорб – 208 метрів над рівнем моря (за адресою: вул. Партизанська, 102)

Інформація про пільги:

*Кожного останнього понеділка місяця для внутрішньо переміщених осіб вхід до музею безкоштовний за умови пред’явлення документа, що засвідчує належність до вказаної категорії громадян. Безкоштовний вхід не включає екскурсійні послуги. Вони оплачуються згідно основного тарифу кожного підрозділу.

Безкоштовний вхід до музею-заповідника за умови пред’явлення документа, що засвідчує належність до вказаної  категорії громадян:

  • Діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування (п. 11 постанови КМУ «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту і матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» від 05.04.1994 №226 (за наявності посвідчення, яке дає право на безоплатне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв).
  • Діти дошкільного віку (до 6 років) (ч. 2 ст. 8 Закону України «Про культуру»; стаття  20  Закону України «Про охорону дитинства», (за наявності свідоцтва про народження).
  • Особи з інвалідністю І-ІІ групи (ст. 34 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-XII, [ за наявності пенсійного посвідчення (пенсія за інвалідністю) та/або довідка МСЕК].
  • Працівники музеїв та музеїв-заповідників (ст. 28 Закону України «Про музеї і музейну справу» від 29 червня 1995 року № 249, (за наявності посвідчення працівника відповідного закладу).
  • Члени Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць (ІКОМОС) (положення статуту ІКОМОS) (посвідчення члена ІКОМОS).
  • Члени Міжнародної ради музеїв (ICOM) (положення статуту ІСОМ та Кодекс професійної етики ІСОМ) (за наявності посвідчення члена ІСОМ).
  • Учасники бойових дій (Україна) (за наявності посвідчення).
  • Учасники Антитерористичної операції (АТО), Операції Об’єднаних сил (ООС) (за наявності посвідчення).
  • Військові Збройних Сил України (за наявності військового квитка).
  • Члени сімей полеглих військовослужбовців (батьки, діти, дружина (чоловік) полеглого мають надати документ, що підтверджує належність до членів сім’ї полеглого військовослужбовця.

Послуги екскурсовода:

індивідуальне екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів музею-заповідника на об’єктах за адресою: вул.Партизанська, 102:

Вартість екскурсійного обслуговування (верхня й нижня частини експозиції):

  • для групи до 5 осіб включно – 200 грн.
  • для групи від 6 до 18 осіб включно – 400 грн.
  • для групи від 19 до 30 осіб включно – 600 грн.

Тривалість екскурсійного обслуговування 1.5 години.

Вартість екскурсійного обслуговування (верхня частина експозиції):

  • для групи до 5 осіб включно – 120 грн.
  • для групи від 6 до 18 осіб включно – 250 грн.
  • для групи від 19 до 30 осіб включно – 350 грн.

Тривалість екскурсійного обслуговування 45 хв.

Вартість екскурсійного обслуговування (нижня частина експозиції):

  • для групи до 5 осіб включно – 120 грн.
  • для групи від 6 до 18 осіб включно – 250 грн.
  • для групи від 19 до 30 осіб включно – 350 грн.

Тривалість екскурсійного обслуговування 45 хв.

Важливо знати:

1. Час роботи музею-заповідника й перебування на його об‘єктах відвідувачів:

  • понеділок – неділя : 8:00 – 17:00 год.

2. Вартість входу на територію Національного музею-заповідника українського гончарства за адресою: вул. Партизанська, 102

– не включає в себе послуги екскурсовода, які оплачуються для всіх відвідувачів музею в повному розмірі.

3. Огляд фондових збірок музею-заповідника для осіб, які мають відповідний лист-клопотання з навчального закладу або з місця роботи з обґрунтуванням необхідності цього для виконання наукових студій, надається безкоштовно.

4. Екскурсії для громадян України (у т.ч. екскурсійним групам) проводяться державною мовою.

5. Вартість індивідуального екскурсійного обслуговування у межах кожної чисельної групи встановлено незалежно від реального складу групи, яка має намір оглянути музей-заповідник.

6. Корпоративний відпочинок відвідувачів у рекреаційній зоні (вул. Партизанська, 102):

  • для групи до 30 осіб – 500 грн. за 1 год.
  • для групи від 31 до 50 осіб – 900 грн. за 1 год.

7. Надання приміщення Будинку Кричевського-Лебіщака (Музей мистецької родини Кричевських) для проведення лекцій, семінарів, конференцій тощо – 2000 грн. за 1 год.

Для задоволення ваших гастрономічних потреб на території музею діє МузеCafe «GORNятко»

  • для дорослих – 200 грн;
  • для дітей шкільного віку – 100 грн;
  • для студентів/пенсіонерів – 150 грн.

Запрошує найбільший в Європі музей гончарства

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному –один із найбільших спеціалізованих керамологічних музеїв світу, аналогів якому немає не тільки на пострадянському просторі, а й у Європі. Заснований 1986 року, Музей-заповідник нині володіє унікальною колекцією, що налічує понад 60 тисяч одиниць збереження.

Запрошуємо насолодитися неперевершеними творами давньої й сучасної кераміки (об’єкт знаходиться за адресою: вул.Партизанська, 102).  Ви маєте можливість ознайомитися з найбільшою в Європі колекцією садово-паркової монументальної глиняної скульптури (понад 300 робіт), де можна побачити справжніх гігантів (вище 5 метрів). Авторами робіт є найкращі художники-керамісти України, близького й далекого зарубіжжя (Білорусі, Молдови, Росії, Грузії, Азербайджану, Казахстану, Польщі, Сербії, Хорватії, Туреччини, Іспанії, Бразилії, США). Найменшим відвідувачам  сподобаються незвичайні мешканці КЕРАМленду – території, де можна зустріти жирафа, що їсть хмари, зграйку веселих каченят, мамонтеня й пса-лавку, вітродуйчика й здивованих риб.

Давні й сучасні горни, що на території музею, допоможуть уявити, як проходило випалювання – найвідповідальніший етап у процесі створення глиняного виробу.

У будівлі представлено колекції глиняного посуду, дитячої іграшки, кахель, декоративного панно. Зокрема, можна ознайомитися з підбіркою мисок різних регіонів України, яка дозволяє з’ясувати територіальні відмінності в формі, малюнку, кольоровій гамі. Картинна галерея, де представлено роботи полтавського художника Валерія Мозока, знайомить зі славетними опішнянськими майстрами. Про них, а також про відомих художників-керамістів, чи загалом про гончарство, можна безкоштовно переглянути відеофільми.

У нас Ви не тільки отримаєте нові знання про гончарство, але й самі відчуєте себе справжніми гончарями. Для цього в нагоді стануть безкоштовні експрес-майстер-класи з гончарювання (робота за гончарним кругом), ліплення глиняної іграшки, гончарської мальовки. До речі, свій виріб, за бажанням, Ви зможете повезти додому, придбавши його за символічну платню.

Велика, впорядкована територія з безліччю місць, де можна зробити чудові фото, незвичайної краси краєвиди, споглядання слов’янського городища (однієї з найвищих географічних точок Полтавщини) стануть у нагоді тим, хто прагне медитувати, впорядкувати свої думки й почуття.

До ваших послуг також Гончарська крамничка, де можна на згадку придбати сувеніри на різний смак і ціну: від магнітів, дзвоників, глиняної іграшки до великих посудних форм і виробів декоративного призначення. Кого ж цікавить проблематика українського й світового гончарства, може ознайомитися з виставкою-продажем літератури.

У кафе «Горнятко» Ви зможете випити смачної кави, запашного чаю чи поласувати морозивом.

Щоб більше дізнатися про музейну колекцію, радимо скористатися послугами музейного екскурсовода чи аудіо-гіда.

  • У вартість входить

    У ВАРТІСТЬ МАРШРУТУ ВХОДЯТЬ:

    ☑ознайомлення з:

    • Національним музеєм-заповідником українського гончарства (вул. Партизанська, 102);
    • Національною галереєю монументальної глиняної скульптури просто неба (вул. Партизанська, 102);

    ☑безкоштовні експрес–майстер-класи (за адресою: вул. Партизанська, 102):

    • гончарювання (робота гончаря за гончарним кругом);
    • гончарської мальовки (робота малювальниці над декоруванням глиняних виробів);
    • самостійна робота за гончарним кругом, ліплення й малювання глиняних виробів;
    • глиняний виріб, виготовлений власноруч під час майстер-класу, за бажанням, можна придбати за 30 грн.;

    ☑безкоштовне фотографування та відеозйомка просто неба:

    • любительськими фотоапаратами;
    • мобільними телефонами, планшетами;
    • любительськими відеокамерами;

    ☑безкоштовний супровід огляду музею-заповідника:

    • музичними творами та піснями у виконанні народних і естрадних колективів (за адресою: вул. Партизанська, 102);

    ☑відпочинок у ландшафтному парку;

    ☑безкоштовний перегляд відеофільмів про гончарство, славетних гончарів і художників-керамістів;

    ☑продаж ексклюзивних творів провідних українських гончарів і художників-керамістів;

    ☑продаж традиційної глиняної іграшки (свистунці, монетка);

    ☑виставка-продаж літератури з проблематики українського та світового гончарства (найбільший в Україні асортимент);

    ☑медитація-споглядання слов’янського городища, найвищий у Полтавщині пагорб – 208 метрів над рівнем моря (за адресою: вул. Партизанська, 102)

  • Пільги

    Інформація про пільги:

    *Кожного останнього понеділка місяця для внутрішньо переміщених осіб вхід до музею безкоштовний за умови пред’явлення документа, що засвідчує належність до вказаної категорії громадян. Безкоштовний вхід не включає екскурсійні послуги. Вони оплачуються згідно основного тарифу кожного підрозділу.

    Безкоштовний вхід до музею-заповідника за умови пред’явлення документа, що засвідчує належність до вказаної  категорії громадян:

    • Діти-сироти й діти, позбавлені батьківського піклування (п. 11 постанови КМУ «Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту і матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування» від 05.04.1994 №226 (за наявності посвідчення, яке дає право на безоплатне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв).
    • Діти дошкільного віку (до 6 років) (ч. 2 ст. 8 Закону України «Про культуру»; стаття  20  Закону України «Про охорону дитинства», (за наявності свідоцтва про народження).
    • Особи з інвалідністю І-ІІ групи (ст. 34 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21 березня 1991 року № 875-XII, [ за наявності пенсійного посвідчення (пенсія за інвалідністю) та/або довідка МСЕК].
    • Працівники музеїв та музеїв-заповідників (ст. 28 Закону України «Про музеї і музейну справу» від 29 червня 1995 року № 249, (за наявності посвідчення працівника відповідного закладу).
    • Члени Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць (ІКОМОС) (положення статуту ІКОМОS) (посвідчення члена ІКОМОS).
    • Члени Міжнародної ради музеїв (ICOM) (положення статуту ІСОМ та Кодекс професійної етики ІСОМ) (за наявності посвідчення члена ІСОМ).
    • Учасники бойових дій (Україна) (за наявності посвідчення).
    • Учасники Антитерористичної операції (АТО), Операції Об’єднаних сил (ООС) (за наявності посвідчення).
    • Військові Збройних Сил України (за наявності військового квитка).
    • Члени сімей полеглих військовослужбовців (батьки, діти, дружина (чоловік) полеглого мають надати документ, що підтверджує належність до членів сім’ї полеглого військовослужбовця.
  • Екскурсовод

    Послуги екскурсовода:

    індивідуальне екскурсійне обслуговування для всіх категорій відвідувачів музею-заповідника на об’єктах за адресою: вул.Партизанська, 102:

    Вартість екскурсійного обслуговування (верхня й нижня частини експозиції):

    • для групи до 5 осіб включно – 200 грн.
    • для групи від 6 до 18 осіб включно – 400 грн.
    • для групи від 19 до 30 осіб включно – 600 грн.

    Тривалість екскурсійного обслуговування 1.5 години.

    Вартість екскурсійного обслуговування (верхня частина експозиції):

    • для групи до 5 осіб включно – 120 грн.
    • для групи від 6 до 18 осіб включно – 250 грн.
    • для групи від 19 до 30 осіб включно – 350 грн.

    Тривалість екскурсійного обслуговування 45 хв.

    Вартість екскурсійного обслуговування (нижня частина експозиції):

    • для групи до 5 осіб включно – 120 грн.
    • для групи від 6 до 18 осіб включно – 250 грн.
    • для групи від 19 до 30 осіб включно – 350 грн.

    Тривалість екскурсійного обслуговування 45 хв.

  • Важливо

    Важливо знати:

    1. Час роботи музею-заповідника й перебування на його об‘єктах відвідувачів:

    • понеділок – неділя : 8:00 – 17:00 год.

    2. Вартість входу на територію Національного музею-заповідника українського гончарства за адресою: вул. Партизанська, 102

    – не включає в себе послуги екскурсовода, які оплачуються для всіх відвідувачів музею в повному розмірі.

    3. Огляд фондових збірок музею-заповідника для осіб, які мають відповідний лист-клопотання з навчального закладу або з місця роботи з обґрунтуванням необхідності цього для виконання наукових студій, надається безкоштовно.

    4. Екскурсії для громадян України (у т.ч. екскурсійним групам) проводяться державною мовою.

    5. Вартість індивідуального екскурсійного обслуговування у межах кожної чисельної групи встановлено незалежно від реального складу групи, яка має намір оглянути музей-заповідник.

    6. Корпоративний відпочинок відвідувачів у рекреаційній зоні (вул. Партизанська, 102):

    • для групи до 30 осіб – 500 грн. за 1 год.
    • для групи від 31 до 50 осіб – 900 грн. за 1 год.

    7. Надання приміщення Будинку Кричевського-Лебіщака (Музей мистецької родини Кричевських) для проведення лекцій, семінарів, конференцій тощо – 2000 грн. за 1 год.

    Для задоволення ваших гастрономічних потреб на території музею діє МузеCafe «GORNятко»

Замовити екскурсію Всі екскурсії

Замовлення екскурсії

Подаруй собі цікаве дозвілля і пізнай світ українського гончарства в Опішному

    Надаю згоду на обробку та збереження персональних даних