МІЖНАРОДНА ГРАНТОВА ПРЕМІЯ ГОВОРУНІВ – 2021

22 Вересня 2021

МІЖНАРОДНА ГРАНТОВА ПРЕМІЯ ГОВОРУНІВ – 2021

22 Вересня 2021

Ось і настав він – найвідповідальніший і найцікавіший етап Міжнародної грантової премії Говорунів 2021!!!

Цьогорічна лауреатка Гранту Зінаїда Близнюк розпочала виготовлення свого мистецького проєкту «ВЕЛИКЕ ЧАЮВАННЯ». А це означає, що в Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному зовсім скоро з’явиться ще одна неймовірна й креативна композиція.

«Я, як і більшість українців, дуже полюбляю чаювати. А найцікавіші творчі ідеї приходять до мене саме під час цього приємного процесу. Тому виник такий творчий задум, додати до музейної надвірної колекції композицію з чайного набору – чайник і чашку, щоб усі відвідувачі «почаювавши» теж отримали натхнення й задоволення. А щоб чаю вистачило всім гостям, цей набір буде досить великим. Розміри чайника 3х1,6 м, чашки – 1х0,9 м», – розповіла про свою ідею мисткиня.

Попереду в керамістки насичений і яскравий період: ліплення, випалювання й монтаж.

«Найбільше роботи буде з декором, тому спішу ліпити. Працюю блоками. Наразі є вісім частин – це вже повноцінне дно. Багато часу йде на математичні розрахунки. Прагну по-максимуму бути точною, щоб менше проблем виникало під час монтажу. Розмальовувати буду поливами. Хочу, щоб моя робота була яскравою, кольоровою й веселою, як саме чаювання», – зауважила Зінаїда.

Щиро вітаємо мисткиню з почином, і бажаємо невичерпного натхнення й вдалого завершення творчого процесу!

Про перебіг подій у мистецькій майстерні слідкуйте в наступних постах. Ми розкажемо про творчий процес у деталях)))