Музей працює над створенням нового підрозділу

5 Липня 2020

Музей працює над створенням нового підрозділу

5 Липня 2020

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному вже понад 30 років функціонує в безперервному стані розвитку й удосконалення. Ми «не стоїмо на місці», а постійно вигадуємо й втілюємо нові та цікаві проєкти в ім’я популяризації й возвеличення українського гончарства. Нині наш Музей – потужний комплекс із шести окремих структурних підрозділів національного значення, який збирає туристів з усього світу.

Сьогодні, ми хочемо поділитися приємною новиною – Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному активно працює над створенням нового, унікального, надзвичайно цікавого, історичного з елементами краєзнавства музейного підрозділу – Музею малобудищанського гончарства (Етносело «Гончарія»)!!!

Музей знаходиться на території одного з найбільших гончарних осередків опішненського гончарного району в селі Малі Будища. За проєктом територія Музею відтворюватиме дворище гончаря кінця ХІХ – початку ХХ століття. Основна частина експозиції буде представлена у двох будівлях:

У першій – гончарні осередки Малих Будищ, Глинська, Хижняківки, Лазьків, Безруків, Старих Млинів (гончарні вироби, ескізи гончарських мальовок, епістолярна спадщина, фотодокументи, фото, вироби з дерева тощо).

У другій – відтворено інтер’єр гончарського житла кінця ХІХ – початку ХХ століття. Окрім оглядової екскурсії відвідувачі зможуть узяти участь у різних процесах гончарного виробництва (добуванні глини, приготуванні її до роботи, гончарюванні, ліпленні, декоруванні, випалюванні). Будуть створені максимальні умови, щоб наші відвідувачі не лише ознайомилися, а й поринули в побут гончарів минулого й позаминулого століть.

Процес формування Музею малобудищанського гончарства (Етносело «Гончарія») триває… Ми періодично публікуватимемо нову інформацію з місця події.

А поки, що знайомтесь із новим підрозділом Музею гончарства у відео:

А поки, що знайомтесь із новим підрозділом Музею гончарства у відео: