Наталя Матвійчук (Опішне, Полтавщина). 2022 рік

ЛАУРЕАТИ МІЖНАРОДНОЇ ГРАНТОВОЇ ПРЕМІЇ ГОВОРУНІВ
2022 РІК
Наталя Матвійчук (Опішне, Полтавщина)

Художня спеціалізація: художниця-керамістка.

Головні напрямки творчих зацікавлень: художня кераміка.

Участь у виставках, конкурсах, пленерах  і мистецьких проєктах:

2020: Почесне звання «Заслужений працівник культури України»

2021: КЕРАМОрезиденція Національного музею-заповідника українського гончарства (Опішне, Полтавщина)

Мистецький проєкт Наталі Матвійчук

«СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ!»

Концепція твору

«Ідея моєї роботи з’явилася зовсім не випадково. Спочатку був задум зробити об’ємний орнамент, який розміщуватиметься на похилій площині, а зверху скочуватимуться кулі. Деякі з них будуть руйнувати цей орнамент, деякі залишатимуть після себе орнаментальний слід. У процесі ескізування концепція роботи змінилася. Я взяла за основу досить цікаву й складну за конструкцією форму – шестерні. Це маленький елемент, який створює рух у багатьох механізмах, як наприклад, у годиннику. Саму форму стилізувала і грані зробила більш декоративними й орнаментованими. Усередині кожної глиняної шестерні – циліндр із боковими орнаментами, характерними для вишивки. Навколо нього обертається основна форма. Ці різні за розміром, кольором та рельєфом форми, розміщені на пагорбі, в загальній композиції мають передати рух життя, історичних подій, знакових особистостей, що залишають за собою слід. Вал глиняних об’ємних рухомих форм передасть динаміку й рух, яких не спинити, як прагнення українського народу до свободи. Звідси й назва роботи – «Свободу не спинити!». Доповнюватимуть композицію конусоподібні глиняні форми, що символізують певні віхи в нашій історії, які дають поштовх для цього руху».

Миті творчості

ЛАУРЕАТИ МІЖНАРОДНОЇ ГРАНТОВОЇ ПРЕМІЇ ГОВОРУНІВ
2022 РІК
Наталя Матвійчук (Опішне, Полтавщина)

Художня спеціалізація: художниця-керамістка.

Головні напрямки творчих зацікавлень: художня кераміка.

Участь у виставках, конкурсах, пленерах  і мистецьких проєктах:

2020: Почесне звання «Заслужений працівник культури України»

Мистецький проєкт Наталі Матвійчук

«СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ!»