22 Січня 2021

22 Січня 2021

Завершився ХV Національний конкурс публікацій на теми керамології, гончарства, кераміки в Україні «КеГоКе–2020» (за публікаціями 2018 року), який проходить за ініціативи Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України та Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

Незмінною метою Конкурсу є визначення кращих публікацій з означеної проблематики в Україні, заохочення науковців до активних досліджень вітчизняного й світового гончарства, участі в керамологічних дискусіях, написання рецензій і критичних статей, заохочення до популяризації знань про гончарство і його мистців.

Цього року визначення кращих наукових праць відбулося в шістьох номінаціях, з-поміж яких: «Краща монографія», «Кращий альбом, каталог», «Кращий науковий збірник», «Краща наукова стаття», «Краща науково-популярна, публіцистична публікація»та «КерамҐАНДЖ».

У номінаціях «Краща резонансна публікація», «Краща публікація документальних матеріалів», «Краща публікація з окремими сюжетами на теми керамології, гончарства, кераміки в Україні», «Краща рецензія» та «Краще керамологічне навчально-методичне видання» учасників не було.

На розгляд журі було представлено 11 праць – 3 монографії, 1 альбом, 3 наукові статті (1 з яких потрапила в номінацію «КерамҐАНДЖ»), 2 науково-популярні публікації та 2 збірника.

За результатами голосування членів Національної експертної керамологічної ради нагороди отримали: