26 Вересня 2020

26 Вересня 2020

Продовжуємо розповідати про добірку унікальних книг, які  Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному отримав у дарунок від  керамістки Наталі Кормелюк (Роквіль, Меріленд, США).

ПОДАРУНКИ ВІД НАТАЛІ КОРМЕЛЮК (Роквіль, Меріленд, США)

Однією з них є книга «Відродження нації» (Київ – Відень, 1920) Володимира Винниченка.

«Вручаю у Ваші руки і розпорядження книгу «Відродження нації» частину І. Цій книзі 100 років! Папір прямо рушиться! Я зробила копію, бо тяжко читати. Це видання належить до архіву тих років будови Української Держави. Думаю, Вам буде цікаво. Книгу видано тиражем 15000. Це перше видання, що вийшло три роки по тих подіях, які описує Винниченко в книзі як очевидець і активний учасник описаних подій. Тому записи містять важливу історичну вагу стосовно подій Центральної Ради навесні 1917 року.

Я купувала книжку в Пана Сидора Чарторійського, який провадив видавництвом перед війною біля Перемишля. Коли виїхав у час війни, вивіз багато книг. Пізніше їх розпродував. Я купляла книги, які привертали мою увагу. Вони їхали різними шляхами, і сьогодні настав час вертати їм до рідних сторін. Як естафета, книжки мусять передаватися далі в нові покоління, у руки істориків, які творитимуть нові сполучники з минулим.

Вірю, що Ви знаєте, яка має бути подальша доля цієї книжки».

Щиро дякуємо Пані Наталі за рідкісне видання, воно стало цінним надбанням Гончарської Книгозбірні України!

ПОДАРУНКИ ВІД НАТАЛІ КОРМЕЛЮК (Роквіль, Меріленд, США)

Вірю, що Ви знаєте, яка має бути подальша доля цієї книжки».