Версія сайту для планшетів в процесі розробки. Ви можете переглянути наш сайт на телефоні або комп’ютері

Гончарні візії країни

У зв’язку із COVID-19 прийом заявок не здійснюється

VII Міжнародний фотоконкурс

Гончарні візії країни
  • Загальні положення

    І. Загальні положення

    1.1.Організатори Фотоконкурсу: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, ГО «Конгрес українських керамологів», Національна спілка фотохудожників України, Міжнародний фотографічний рух «Образ без кордонів» (ISF – Image Sans Frontière), Національна спілка художників України, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», Український фонд культури.

    1.2.Фотоконкурс проводиться під патронатом Національної спілки фотохудожників України та Міжнародного фотографічного руху «Образ без кордонів» (ISF – Image Sans Frontière).

    1.3.Метою Фотоконкурсу є виявлення й показ краси гончарства через художню фотографію на гончарну тематику, визначення кращих фоторобіт, популяризація творчості фотохудожників та їхніх творів, заохочення професійного й творчого зростання учасників фотоконкурсу.

    1.4.Місце проведення Фотоконкурсу:

    Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

    (вул.Партизанська, 102, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна;

    тел. +38 (05353) 42416, 42415, 42417; факс +38 (05353) 42416;

    e-mail: opishne-museum@ukr.net; www.opishne-museum.gov.ua).

    1.5. Час проведення Фотоконкурсу: 13 січня – 30 жовтня 2020 року.

    Прийом робіт до 15.05.2020.

    Робота журі 29.05.2020.

    Церемонія урочистого оголошення результатів і нагородження переможців: 26 червня 2020 року, о 1500 год.

    Експонування фотовиставки: 26 червня – 30 жовтня 2020 року.

    1.6.Номінації Фотоконкурсу:

    I.«РетроВІЗІЇ» (фото давноминулих років [до кінця XX століття], які відображають буття гончарного ремесла);

    II.«КерамоРеклама» (популяризація й реклама гончарних творів і гончарства загалом);

    III.«Дивосвіт кераміки» (фото, які відображають розмаїття й красу кераміки);

    IV.«Постаті» (фотопортрети відомих людей, пов’язаних із гончарством, керамологією).

    V.«АрхеоВІЗІЇ» (археологічна кераміка в художній фотографії). До конкурсу допускаються роботи, що не порушують авторське право на розкопки. Матеріали археологічних досліджень та фото матеріалів, здобутих незаконним шляхом, до участі у фотоконкурсі не допускаються.

    VІ.«КерамоЕРОТИКА» (передача інтимних емоцій через художнє фото кераміки).

  • Умови участі

    ІІ. Умови участі

    2.1.Участь у Фотоконкурсі безкоштовна.

    2.2.До участі у Фотоконкурсі запрошуються професійні фотографи, аматори, репортери, а також усі бажаючі, незалежно від громадянства, країни мешкання, віку, статі, національності, фахової освіти тощо.

    2.3.Учаснику необхідно подати Дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) для виготовлення фотографій електронні версії фотографій або друковані фотороботи (якщо учасник відмовляється надавати електронну версію) та зареєструватися до 15.05.2020

    (на e-mail: pottery@opishne-museum.gov.ua).

    2.4.Фотографи можуть подати на Фотоконкурс не більше 4 фотографій у кожній номінації, у тому числі серію фотографій, об’єднаних однією темою, сюжетом, ідеєю (не більше 4 фото в серії). З лицьового боку на фото не повинно бути ніяких підписів і знаків, що ідентифікують особу автора. Конкурсні роботи й авторські права на них повинні належати особам, що їх надають. Організатори не несуть відповідальності за порушення авторських прав Учасниками.

    2.5.Надіслані на Фотоконкурс роботи не рецензуються й не повертаються. Вони передаються на постійне зберігання в Національний архів українського гончарства. Організатори Фотоконкурсу залишають за собою право використовувати фототвори з некомерційною метою для популяризації Фотоконкурсу у своїй друкованій продукції, на сайтах організаторів, у фотовиставках та інших акціях зі збереженням авторських прав і без виплати авторського гонорару.

    2.6.Подання заявки на участь у Фотоконкурсі й надсилання фотографій розцінюється як згода автора на оприлюднення персональних відомостей про себе, зазначених у заявці, а також використання його фото Організаторами Фотоконкурсу в засобах масової інформації з метою популяризації Фотоконкурсу й творчості Фотохудожника. Фотороботи не повинні суперечити умовам Конкурсу, діючому законодавству України й порушувати норми моралі.

  • Вимоги до робіт

    ІІІ. Вимоги до конкурсних робіт

    3.1.Конкурсні роботи мають відповідати темі Фотоконкурсу та заявленим номінаціям. У випадку невідповідності темі, надіслані фотороботи не допускаються до участі.

    3.2.Автору необхідно зазначити,  до якої номінації Фотоконкурсу подається робота.

    3.3.До участі у Фотоконкурсі приймаються файли у форматі jpg (tif) без стискання, 300 dpi, або друковані фотороботи мінімального розміру по короткій стороні – 30 см, максимального розміру по довгій – 45 см, з обов’язковим зазначенням «верх фото». До фоторобіт також додається інформація про те, що зображено на фотознімку (назва), дата й місце зйомки, прізвище, ім’я, по батькові та домашня адреса автора фото. Електронні файли підписувати за схемою: Країна; Автор; Назва; Місце зйомки. Також можна додати текстовий файл з описом поданих робіт. Фото має бути відзнято впродовж 2015 – першої половини 2020 року (окрім номінації «РетроВІЗІЇ»).

    3.4.Зображення можуть бути досліджені на відповідність правилам Фотоконкурсу. За відмову співпрацювати з організаторами, або надати оригінал файлу, знятого камерою, або достатню кількість документів, учасник буде дискваліфікований. Щоб полегшити розслідування, рекомендується залишити дані EXIF у наданих файлах неушкодженими.

  • Визначення переможців

    ІV. Визначення переможців Фотоконкурсу.

    Нагороди

    4.1.Переможців Фотоконкурсу визначає спеціальне Журі. Роботи для оцінювання представляються без зазначення авторів і країни їх мешкання. Рішення Журі є остаточним і не підлягає перегляду.

    4.2.Склад Журі:

    – Роман Гінзбург, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України (Київ, Україна);

    – Юрій Зілінський, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України, PPSA, EFIAP, Hon.FtGM, голова народного фотоклубу «Софіт» (Лубни, Україна);

    – Вадим Козловський, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України, член Художньої ради Національної спілки фотохудожників України (Вінниця, Україна);

    – Ростислав Кондрат, фотохудожник, член Правління Національної спілки фотохудожників України, представник Міжнародного руху «Образ без кордонів» (ISF) в Україні, художник (AFIAP) Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), почесний член Фотофедерації Шрі-Ланки (Hon. FNPAS), керівник народного фотоклубу «Колумб» (Тисмениця, Україна);

    – Любов Котляр, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України, голова Київської організації Національної спілки фотохудожників України (Київ, Україна);

    – Сергій Назаркін, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України (Полтава, Україна);

    – Тетяна Павлик, аквареліст, фотохудожник, член Національної спілки художників України, Національної спілки фотохудожників України, член народного фотоклубу «Колумб», заслужений художник України (Івано-Франківськ, Україна);

    – Едуард Странадко, фотохудожник, голова Правління Національної спілки фотохудожників України, заслужений працівник культури України (Київ, Україна);

    – Олександр Харватфотограф, член Правління Національної спілки фотохудожників України, член Національної спілки журналістів України і Національної спілки краєзнавців України, заслужений художник Міжнародної федерації фотомистецтва при ЮНЕСКО (EFIAP) (Рівне, Україна);

    – Юрій Черневий, фотохудожник, громадський діяч, член Національної спілки фотохудожників, заслужений художник Міжнародної федерації фотомистецтва при ЮНЕСКО (EFIAP), володар звання «Proficiency PSA» Фотографічного товариства Америки (PPSA), голова Долинського народного фотоклубу «Промінь», депутат Івано-Франківської обласної ради, доктор біологічних наук, академік Лісівничої академії наук України, директор Прикарпатського лісогосподарського коледжу (Болехів, Івано-Франківська обл., Україна).

    4.3.Після завершення роботи Журі, Організатори Фотоконкурсу супроводжують роботи відповідними анотаціями й розгортають експозицію підсумкової виставки. До участі в підсумковій виставці допускаються фототвори, які відповідають вимогам пунктів 3.1- 3.4, а також схвалені до експонування членами Журі.

    4.4.Підсумки Фотоконкурсу подаються на веб-сайтах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (www.opishne-museum.gov.ua), Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України (www.ceramology-inst.gov.ua) та Національної спілки фотохудожників України (www.photospilka.com) після 03.07.2020 року.

    4.5.нагороди:

    Гран-прі «Гончарні ВІЗІЇ країни»*

    Диплом «РетроВІЗІЇ»*

    Диплом «КерамоРекЛАМА»*

    Диплом «Дивосвіт кераміки»*

    Диплом «Постаті»*

    Диплом «АрхеоВІЗІЇ»*

    Диплом «КерамоЕРОТИКА»*

    Спеціальні дипломи:

    • за кращу сюжетну композицію*

    • за гончарські фантазії*

    • за романтизм*

    • за кращий резонансний сюжет*

    • за унікальне творче вирішення*

    • за образність*

    • за емоційність*

    • за психологізм*

    Нагороди й дипломи співорганізаторів, партнерів і спонсорів, у тому числі:

    Медалі й дипломи Міжнародного фоторуху «Образ без кордонів» (ISF – Image Sans Frontière)

    Медалі й дипломи Національної спілки фотохудожників України

    *Власники гран-прі, номінаційних дипломів і спеціальних дипломів отримують грошові винагороди від співорганізаторів конкурсу (за умови особистої присутності на церемонії нагородження)

І. Загальні положення

1.1.Організатори Фотоконкурсу: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, ГО «Конгрес українських керамологів», Національна спілка фотохудожників України, Міжнародний фотографічний рух «Образ без кордонів» (ISF – Image Sans Frontière), Національна спілка художників України, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», Український фонд культури.

1.2.Фотоконкурс проводиться під патронатом Національної спілки фотохудожників України та Міжнародного фотографічного руху «Образ без кордонів» (ISF – Image Sans Frontière).

1.3.Метою Фотоконкурсу є виявлення й показ краси гончарства через художню фотографію на гончарну тематику, визначення кращих фоторобіт, популяризація творчості фотохудожників та їхніх творів, заохочення професійного й творчого зростання учасників фотоконкурсу.

1.4.Місце проведення Фотоконкурсу:

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

(вул.Партизанська, 102, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна;

тел. +38 (05353) 42416, 42415, 42417; факс +38 (05353) 42416;

e-mail: opishne-museum@ukr.net; www.opishne-museum.gov.ua).

1.5. Час проведення Фотоконкурсу: 13 січня – 30 жовтня 2020 року.

Прийом робіт до 15.05.2020.

Робота журі 29.05.2020.

Церемонія урочистого оголошення результатів і нагородження переможців: 26 червня 2020 року, о 1500 год.

Експонування фотовиставки: 26 червня – 30 жовтня 2020 року.

1.6.Номінації Фотоконкурсу:

I.«РетроВІЗІЇ» (фото давноминулих років [до кінця XX століття], які відображають буття гончарного ремесла);

II.«КерамоРеклама» (популяризація й реклама гончарних творів і гончарства загалом);

III.«Дивосвіт кераміки» (фото, які відображають розмаїття й красу кераміки);

IV.«Постаті» (фотопортрети відомих людей, пов’язаних із гончарством, керамологією).

V.«АрхеоВІЗІЇ» (археологічна кераміка в художній фотографії). До конкурсу допускаються роботи, що не порушують авторське право на розкопки. Матеріали археологічних досліджень та фото матеріалів, здобутих незаконним шляхом, до участі у фотоконкурсі не допускаються.

VІ.«КерамоЕРОТИКА» (передача інтимних емоцій через художнє фото кераміки).

ІІ. Умови участі

2.1.Участь у Фотоконкурсі безкоштовна.

2.2.До участі у Фотоконкурсі запрошуються професійні фотографи, аматори, репортери, а також усі бажаючі, незалежно від громадянства, країни мешкання, віку, статі, національності, фахової освіти тощо.

2.3.Учаснику необхідно подати Дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) для виготовлення фотографій електронні версії фотографій або друковані фотороботи (якщо учасник відмовляється надавати електронну версію) та зареєструватися до 15.05.2020

(на e-mail: pottery@opishne-museum.gov.ua).

2.4.Фотографи можуть подати на Фотоконкурс не більше 4 фотографій у кожній номінації, у тому числі серію фотографій, об’єднаних однією темою, сюжетом, ідеєю (не більше 4 фото в серії). З лицьового боку на фото не повинно бути ніяких підписів і знаків, що ідентифікують особу автора. Конкурсні роботи й авторські права на них повинні належати особам, що їх надають. Організатори не несуть відповідальності за порушення авторських прав Учасниками.

2.5.Надіслані на Фотоконкурс роботи не рецензуються й не повертаються. Вони передаються на постійне зберігання в Національний архів українського гончарства. Організатори Фотоконкурсу залишають за собою право використовувати фототвори з некомерційною метою для популяризації Фотоконкурсу у своїй друкованій продукції, на сайтах організаторів, у фотовиставках та інших акціях зі збереженням авторських прав і без виплати авторського гонорару.

2.6.Подання заявки на участь у Фотоконкурсі й надсилання фотографій розцінюється як згода автора на оприлюднення персональних відомостей про себе, зазначених у заявці, а також використання його фото Організаторами Фотоконкурсу в засобах масової інформації з метою популяризації Фотоконкурсу й творчості Фотохудожника. Фотороботи не повинні суперечити умовам Конкурсу, діючому законодавству України й порушувати норми моралі.

ІІІ. Вимоги до конкурсних робіт

3.1.Конкурсні роботи мають відповідати темі Фотоконкурсу та заявленим номінаціям. У випадку невідповідності темі, надіслані фотороботи не допускаються до участі.

3.2.Автору необхідно зазначити,  до якої номінації Фотоконкурсу подається робота.

3.3.До участі у Фотоконкурсі приймаються файли у форматі jpg (tif) без стискання, 300 dpi, або друковані фотороботи мінімального розміру по короткій стороні – 30 см, максимального розміру по довгій – 45 см, з обов’язковим зазначенням «верх фото». До фоторобіт також додається інформація про те, що зображено на фотознімку (назва), дата й місце зйомки, прізвище, ім’я, по батькові та домашня адреса автора фото. Електронні файли підписувати за схемою: Країна; Автор; Назва; Місце зйомки. Також можна додати текстовий файл з описом поданих робіт. Фото має бути відзнято впродовж 2015 – першої половини 2020 року (окрім номінації «РетроВІЗІЇ»).

3.4.Зображення можуть бути досліджені на відповідність правилам Фотоконкурсу. За відмову співпрацювати з організаторами, або надати оригінал файлу, знятого камерою, або достатню кількість документів, учасник буде дискваліфікований. Щоб полегшити розслідування, рекомендується залишити дані EXIF у наданих файлах неушкодженими.

ІV. Визначення переможців Фотоконкурсу.

Нагороди

4.1.Переможців Фотоконкурсу визначає спеціальне Журі. Роботи для оцінювання представляються без зазначення авторів і країни їх мешкання. Рішення Журі є остаточним і не підлягає перегляду.

4.2.Склад Журі:

– Роман Гінзбург, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України (Київ, Україна);

– Юрій Зілінський, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України, PPSA, EFIAP, Hon.FtGM, голова народного фотоклубу «Софіт» (Лубни, Україна);

– Вадим Козловський, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України, член Художньої ради Національної спілки фотохудожників України (Вінниця, Україна);

– Ростислав Кондрат, фотохудожник, член Правління Національної спілки фотохудожників України, представник Міжнародного руху «Образ без кордонів» (ISF) в Україні, художник (AFIAP) Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), почесний член Фотофедерації Шрі-Ланки (Hon. FNPAS), керівник народного фотоклубу «Колумб» (Тисмениця, Україна);

– Любов Котляр, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України, голова Київської організації Національної спілки фотохудожників України (Київ, Україна);

– Сергій Назаркін, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України (Полтава, Україна);

– Тетяна Павлик, аквареліст, фотохудожник, член Національної спілки художників України, Національної спілки фотохудожників України, член народного фотоклубу «Колумб», заслужений художник України (Івано-Франківськ, Україна);

– Едуард Странадко, фотохудожник, голова Правління Національної спілки фотохудожників України, заслужений працівник культури України (Київ, Україна);

– Олександр Харватфотограф, член Правління Національної спілки фотохудожників України, член Національної спілки журналістів України і Національної спілки краєзнавців України, заслужений художник Міжнародної федерації фотомистецтва при ЮНЕСКО (EFIAP) (Рівне, Україна);

– Юрій Черневий, фотохудожник, громадський діяч, член Національної спілки фотохудожників, заслужений художник Міжнародної федерації фотомистецтва при ЮНЕСКО (EFIAP), володар звання «Proficiency PSA» Фотографічного товариства Америки (PPSA), голова Долинського народного фотоклубу «Промінь», депутат Івано-Франківської обласної ради, доктор біологічних наук, академік Лісівничої академії наук України, директор Прикарпатського лісогосподарського коледжу (Болехів, Івано-Франківська обл., Україна).

4.3.Після завершення роботи Журі, Організатори Фотоконкурсу супроводжують роботи відповідними анотаціями й розгортають експозицію підсумкової виставки. До участі в підсумковій виставці допускаються фототвори, які відповідають вимогам пунктів 3.1- 3.4, а також схвалені до експонування членами Журі.

4.4.Підсумки Фотоконкурсу подаються на веб-сайтах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (www.opishne-museum.gov.ua), Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України (www.ceramology-inst.gov.ua) та Національної спілки фотохудожників України (www.photospilka.com) після 03.07.2020 року.

4.5.нагороди:

Гран-прі «Гончарні ВІЗІЇ країни»*

Диплом «РетроВІЗІЇ»*

Диплом «КерамоРекЛАМА»*

Диплом «Дивосвіт кераміки»*

Диплом «Постаті»*

Диплом «АрхеоВІЗІЇ»*

Диплом «КерамоЕРОТИКА»*

Спеціальні дипломи:

• за кращу сюжетну композицію*

• за гончарські фантазії*

• за романтизм*

• за кращий резонансний сюжет*

• за унікальне творче вирішення*

• за образність*

• за емоційність*

• за психологізм*

Нагороди й дипломи співорганізаторів, партнерів і спонсорів, у тому числі:

Медалі й дипломи Міжнародного фоторуху «Образ без кордонів» (ISF – Image Sans Frontière)

Медалі й дипломи Національної спілки фотохудожників України

*Власники гран-прі, номінаційних дипломів і спеціальних дипломів отримують грошові винагороди від співорганізаторів конкурсу (за умови особистої присутності на церемонії нагородження)

ІV. Визначення переможців Фотоконкурсу.

Нагороди

4.1.Переможців Фотоконкурсу визначає спеціальне Журі. Роботи для оцінювання представляються без зазначення авторів і країни їх мешкання. Рішення Журі є остаточним і не підлягає перегляду.

4.2.Склад Журі:

– Роман Гінзбург, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України (Київ, Україна);

– Юрій Зілінський, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України, PPSA, EFIAP, Hon.FtGM, голова народного фотоклубу «Софіт» (Лубни, Україна);

– Вадим Козловський, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України, член Художньої ради Національної спілки фотохудожників України (Вінниця, Україна);

– Ростислав Кондрат, фотохудожник, член Правління Національної спілки фотохудожників України, представник Міжнародного руху «Образ без кордонів» (ISF) в Україні, художник (AFIAP) Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), почесний член Фотофедерації Шрі-Ланки (Hon. FNPAS), керівник народного фотоклубу «Колумб» (Тисмениця, Україна);

– Любов Котляр, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України, голова Київської організації Національної спілки фотохудожників України (Київ, Україна);

– Сергій Назаркін, фотохудожник, член Національної спілки фотохудожників України (Полтава, Україна);

– Тетяна Павлик, аквареліст, фотохудожник, член Національної спілки художників України, Національної спілки фотохудожників України, член народного фотоклубу «Колумб», заслужений художник України (Івано-Франківськ, Україна);

– Едуард Странадко, фотохудожник, голова Правління Національної спілки фотохудожників України, заслужений працівник культури України (Київ, Україна);

– Олександр Харватфотограф, член Правління Національної спілки фотохудожників України, член Національної спілки журналістів України і Національної спілки краєзнавців України, заслужений художник Міжнародної федерації фотомистецтва при ЮНЕСКО (EFIAP) (Рівне, Україна);

– Юрій Черневий, фотохудожник, громадський діяч, член Національної спілки фотохудожників, заслужений художник Міжнародної федерації фотомистецтва при ЮНЕСКО (EFIAP), володар звання «Proficiency PSA» Фотографічного товариства Америки (PPSA), голова Долинського народного фотоклубу «Промінь», депутат Івано-Франківської обласної ради, доктор біологічних наук, академік Лісівничої академії наук України, директор Прикарпатського лісогосподарського коледжу (Болехів, Івано-Франківська обл., Україна).

4.3.Після завершення роботи Журі, Організатори Фотоконкурсу супроводжують роботи відповідними анотаціями й розгортають експозицію підсумкової виставки. До участі в підсумковій виставці допускаються фототвори, які відповідають вимогам пунктів 3.1- 3.4, а також схвалені до експонування членами Журі.

4.4.Підсумки Фотоконкурсу подаються на веб-сайтах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (www.opishne-museum.gov.ua), Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України (www.ceramology-inst.gov.ua) та Національної спілки фотохудожників України (www.photospilka.com) після 03.07.2020 року.

4.5.нагороди:

Гран-прі «Гончарні ВІЗІЇ країни»*

Диплом «РетроВІЗІЇ»*

Диплом «КерамоРекЛАМА»*

Диплом «Дивосвіт кераміки»*

Диплом «Постаті»*

Диплом «АрхеоВІЗІЇ»*

Диплом «КерамоЕРОТИКА»*

Спеціальні дипломи:

• за кращу сюжетну композицію*

• за гончарські фантазії*

• за романтизм*

• за кращий резонансний сюжет*

• за унікальне творче вирішення*

• за образність*

• за емоційність*

• за психологізм*

Нагороди й дипломи співорганізаторів, партнерів і спонсорів, у тому числі:

Медалі й дипломи Міжнародного фоторуху «Образ без кордонів» (ISF – Image Sans Frontière)

Медалі й дипломи Національної спілки фотохудожників України

*Власники гран-прі, номінаційних дипломів і спеціальних дипломів отримують грошові винагороди від співорганізаторів конкурсу (за умови особистої присутності на церемонії нагородження)

Всі проекти