15 Липня 2021

15 Липня 2021

Міністерством юстиції України зареєстровано друкований засіб масової інформації – журнал «Цивілізація Трипілля».

У ПОЛТАВЩИНІ ВИХОДИТИМЕ НОВИЙ ЦІКАВИЙ ЖУРНАЛ!

Упродовж 2010 – 2018 років у США виходив онлайн-журнал під назвою «Trypillian Civilization Journal» (Трипільська цивілізація). Його засновник – наш земляк, український філософ і письменник Микола Пономаренко (родом із Лубенщини, Полтавської області, з 1976 року мешкає в США).  2020 року він передав право власності на цей журнал Національному музею-заповіднику українського гончарства в Опішному, Відділенню керамології Інституту народознавства НАН України та Громадській організації «Конгрес українських керамологів», які стали нинішніми співзасновниками нового видання.

Нова редколегія журналу прийняла рішення про зміну назви з «Трипільської цивілізації» на «Цивілізацію Трипілля» та видозміну – замість електронного видання – паперові носії.

Головною метою цього журналу є просвітництво світу про історичну науку та стимулювання міждисциплінарного вивчення походження трипілля через колекції статей, репродукції артефактів, списки літератури, численні посилання та інші навчальні матеріали.

Його найбільшою перевагою є співпраця з експертами й ученими світового рівня, які є безпосередніми авторами матеріалів. Крім того, видання буде проілюстровано чималою кількістю якісних світлин, що допоможе краще сприйняти й запам’ятати інформацію.

Тепер читачі матимуть унікальну можливість відкрити для себе приховані факти минулого і дещо по-іншому побачити всесвітню й українську історію.

Поширюватиметься журнал як в Україні, так і за її межами. Він буде цікавий науковцям (керамологам, археологам, мистецтвознавцям, культурологам, історикам та іншим прихильникам історичної науки).

Готуватимуть до друку журнал «Цивілізація Трипілля» у видавництві «Українське Народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Виходитиме він 1 раз на рік  змішаними мовами (українська/англійська). Перший випуск планують видати вже до кінця цього року.