ВИДАВНИЧІ НОВИНИ З ГОНЧАРНОЇ СТОЛИЦІ УКРАЇНИ

25 Травня 2020

ВИДАВНИЧІ НОВИНИ З ГОНЧАРНОЇ СТОЛИЦІ УКРАЇНИ

25 Травня 2020

З прекрасної новини розпочався нинішній тиждень – з друкарні прибуло колосальне, наукове видання «ГОНЧАРСТВО ОПІШНОГО В ІМЕНАХ ЙОГО МАЙСТРІВ» видавництва «Українське Народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Автор монографії – Людмила Метка – відомий керамолог, етнолог, музеолог, кандидат історичних наук. Книга поповнить науковий доробок дослідниці, що складається з численних публікацій з проблематики керамології, гончарства, кераміки.

Видання є першим в українській керамології дослідженням окремих ремісничих родів Гончарної столиці України – містечка Опішного (Полтавщина). В його основу покладено матеріали, зібрані авторкою в польових керамологічних експедиціях упродовж 2013–2017 років. Повернуто з небуття десятки імен опішненських гончарів, малювальниць, майстрів і майстринь глиняної іграшки. Простежено родоводи, подано унікальні світлини творців побутової й художньої кераміки та членів їхніх родин, авторських робіт. Опубліковано спогади старожилів зі збереженням місцевої гончарської лексики.

Монографія «Гончарство Опішного в іменах його майстрів» є надзвичайно цікавою й корисною для керамологів, етнологів, мистецтвознавців, істориків, музеєзнавців, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історією рідного краю, зокрема гончарством.

Придбати книгу можна в КЕРАМОкрамниці, замовивши за посиланням: http://shop.opishne-museum.gov.ua/, або ж у будь якому структурному підрозділі Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.