Юлія Добросол | Е-літня Академія Гончарства в іменах – 2021

16 Грудня 2021

Юлія Добросол | Е-літня Академія Гончарства в іменах – 2021

16 Грудня 2021

Е-літня Академія Гончарства в іменах – 2021 Юлія Добросол народилася в Смородщині Полтавської області. Закінчила Київський національний лінгвістичний університет (2014), Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (2017). Учасниця літньої школи гончарства 2021 року.

Основні зацікавлення: велотуризм, книги, барберинг.

ЇЇ ВРАЖЕННЯ

«Між крутими берегами котить хвилю річка, в ній купався синій вечір і чорнява нічка.
Іво Бобул

…А в цей час під співи невідомих пташок у чарівному червні 2021 року десь в Опішні (точніше, у музеї гончарства) я і десять сподвижників місили глину, ліпили з джгутиків вироби, що мусили вивершитися, скажімо, у давньогрецькі вази та опішненські глечики (перші – з соромітницькими малюнками для молодої авдиторії, другі – з рослинним орнаментом для публіки більш поважної). А найбільші сміливці бралися до відцентрування глини та роботи за гончарним кругом. Як ви розумієте, займалися ми не колективним відтворюванням відомої сцени за участю Демі Мур і Патріка Свейзі з фільму «Привид». Усіх нас, творчих, амбітних, веселих, допитливих, натхненних, дивних, красивих, дотепних, звело до купи щемке бажання долучитися до чогось прекрасного й непересічного (у планах було створити, щонайменше, власних Адама та Єву). Для таких розсудливих планів колектив Музею створив для нас (БЕЗ ПЕРЕБІЛЬШЕНЬ!) максимально комфортний макро- і мікрокосмос, запросивши до творчо-методичних настанов неперевершених лекторів та викладачів – незрівнянних людей, у першу чергу, та професіоналів своєї справи, у чергу паралельну! Я переконана, що мої споріднені душі (це я так красиво про академістів) уже всіляко до мене відрефлексували й зазначили цінність знань, можливості професійного росту, підтримку в починаннях, які безперечно дає Академія гончарства!

Мені б хотілося зупинитися на спільності, яку я отримала в опішненському «жорні». Єднання наштовхувало на думки, що ти – частина маленької спільноти, яка, ймовірно, не до кінця й розуміє, що робить у тих географічних широтах, але творить щось однозначно сакральне! Коли кожен щиро й по-сімейному підтримує, говорячи: «Роби! Не зупиняйся! Класно ж виходить!», у той час, як у руках тримаєш шматок глини, схожий на кінську підкову, а в ідеалі мусив би бути куманець! Тоді, під час Академії гончарства, я дійсно раділа, як дитина, що прогулювалася в гаю власних мрій, які втілювалися в реальність! Не мало значення, хто ти – чиновник кадастрових відділів, лікар-пульмолог, адепт біткоїнів чи фанат дартсу – у твоїх руках глина, а пальчики творять щось вартісне для тебе і для таких креаторів, як ти! Одним словом, гайда до Академії, аби літа дарували вам ще щось, окрім лисини»!

Основні зацікавлення: велотуризм, книги, барберинг.

ЇЇ ВРАЖЕННЯ

Іво Бобул