ЛАУРЕАТИ МІЖНАРОДНОЇ ГРАНТОВОЇ ПРЕМІЇ ГОВОРУНІВ
2021 РІК
Зінаїда Близнюк (Опішне, Полтавщина)

Художня спеціалізація: художниця-керамістка.

Головні напрямки творчих зацікавлень: художня кераміка, графіка.

Участь у виставках, конкурсах, пленерах  і мистецьких проєктах:

2010: Ювілейна виставка з нагоди 40-річчя Полтавської обласної організації Національної спілки художників України (Полтава)

2011: Виставка «Рідному місту» (Полтава)

2011: Національний мистецький конкурс «Національний музей гончарства – перлина України ХХІ сторіччя!» (Опішне, Полтавщина)

2012: ІV Національна виставка-конкурс художньої кераміки «КерамПІК у Опішному!»

(Опішне, Полтавщина)

2012: Всеукраїнська молодіжна виставка (Київ)

2012: ІІ Національний мистецький конкурс «Національний музей гончарства – перлина України ХХІ сторіччя!» (Опішне, Полтавщина; Перша премія в номінації «Образотворче мистецтво»)

2012: Всеукраїнська виставка натюрморту (Київ)

2012: Виставка «П’ять хвилин до весни» (Полтава)

2012: Всеукраїнська Різдвяна виставка (Київ)

2013: Всеукраїнська виставка, присвячена Дню художника (Київ)

2013: V Національна виставка-конкурс художньої кераміки «КерамПІК у Опішному!» (Опішне, Полтавщина)

2014: Мистецький проєкт «Художники малюють» (Київ)

2014: Перша персональна виставка кераміки «Близнюк–Літвіненко», спільна з художницею-керамісткою Аліною Літвіненко (Опішне, Полтавщина)

2014: ІІІ Національний «КерамоГРАФІТІфест» (Опішне, Полтавщина)

2014: КЕРАМОрезиденція (Опішне, Полтавщина)

2015: КЕРАМОрезиденція (Опішне, Полтавщина)

2014: Друга персональна виставка «Близнюк. Літвіненко. Кераміка. V.2.0», спільна з художницею-керамісткою Аліною Літвіненко (Опішне, Полтавщина)

2015: IІ Міжнародний фотоконкурс «Гончарні ВІЗІЇ країни» (Опішне, Полтавщина; диплом Другого ступеню)

2015: Мистецький проєкт «ЕМОції» (Опішне, Полтавщина)

2016: Аукціон сучасної художньої КЕРАМІКИ «КерамОлімп» (Опішне, Полтавщина)

2016: Мистецький проєкт «ПТАХИ» (Опішне, Полтавщина)

2016–2021: Художнє кураторство Е-літньої Академії ГОНЧАРСТВА для харизматиків, романтиків, диваків і діячів (Опішне, Полтавщина)

2016–2017: Мистецький проєкт «Планета Z» (Опішне, Полтавщина)

2016: ХІV Міжнародний пленер кераміки «Арт-Жижаль» (Бобруйськ, Республіка Білорусь)

2017: Українське БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського (Опішне, Полтавщина)

2018: VI Міжнародний симпозіум керамічного мистецтва Ceramic Laboratory («Лабораторія кераміки») (Даугавпілс, Латвія)

2019: ДРУГЕ Українське БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського (Опішне, Полтавщина)

2019: Міжнародний симпозіум кераміки в Шекі «Від Природи до Історії» (International Ceramics Symposium Sheki 2019 «From Nature to History») (Шекі, Азербайджан)

2021: Мистецький проєкт «Шахи» (Опішне, Полтавщина)

2021: Персональна виставка кераміки «ОТРУТА» (Опішне, Полтавщина)

Місця зберігання творів: Національний музей-заповідник українського гончарства, Українська антарктична станція «Академік Вернадський», приватні колекції України, Латвії та інших держав.

Мистецький проєкт Зінаїди Близнюк

«ВЕЛИКЕ ЧАЮВАННЯ»

Концепція твору

«Я, як і більшість українців, дуже люблю чаювати. А найкреативніші творчі ідеї приходять до мене саме під час цього приємного процесу. Тому виник цікавий творчий задум: додати до музейної надвірної колекції композицію з чайного набору – чайник і чашку, щоб усі відвідувачі, «почаювавши», теж отримали натхнення й задоволення.

Розміри чайника – 0,3х1,6 м, чашки – 1х0,9 м. Розмальовувала я поливами. Орнаменти робила в рідному українському стилі. Мені хотілося, щоб робота була соковито-кольоровою й веселою, як і саме чаювання».

Миті творчості

ЛАУРЕАТИ МІЖНАРОДНОЇ ГРАНТОВОЇ ПРЕМІЇ ГОВОРУНІВ
2021 РІК
Зінаїда Близнюк (Опішне, Полтавщина)

Художня спеціалізація: художниця-керамістка.

Головні напрямки творчих зацікавлень: художня кераміка, графіка.

Участь у виставках, конкурсах, пленерах  і мистецьких проєктах:

2011: Виставка «Рідному місту» (Полтава)

2012: ІV Національна виставка-конкурс художньої кераміки «КерамПІК у Опішному!»

(Опішне, Полтавщина)

2012: Всеукраїнська молодіжна виставка (Київ)

2012: Всеукраїнська виставка натюрморту (Київ)

2012: Виставка «П’ять хвилин до весни» (Полтава)